Karlsson ja Keskusta

Kyllä on tosi ala-arvoista Hesarin Karlssonilta leimata Keskustaa, kuten hän tänään tekee.

Olin tähän saakka uskonut, että mm. vainajiin, sairaisiin jne pystytään kautta linjan suhtautumaan pieteetillä.
Nyt Karlsson todisti jälleen leimaamispyrkimyksensä, joka kohdistuu Keskustaan. Pään ovat puoluepoliittiset intohimot sekoittaneet täysin.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • Töhertäjä, mikä töhertäjä. Yhtään omaa, laajempaa näkemystä ei löydy. Hän on surkea pikkunilkki, joka omaa todennäköisesti demarien perusperiaatteet: Kaikki samaa ruskeanharmaata moskaa.

    Väyrystäkin hän on piirtänyt plagioimalla kulakki-formaattia.

    Urpilaista Karlsson piirtää lempeänä ja Kataista hieman hämmentyneenä. Kumpaakaan ei kuitenkaan negatiivisella formaatilla.
    Luihu jätkä koko Karlsson.

    Äänestä

Hybä HV. Täytyy muistaa, että Hesari on puolueeton maan ykkoslehti Mieluisimpia uutisia saat varman propaganda-lehdistä - ilkka- Suomenmaa - Keskisuomalainen.

Äänestä
  • Korjaus - Hyvä HV.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sapiens dux kirjoitti:

Kyllä on tosi ala-arvoista Hesarin Karlssonilta leimata Keskustaa, kuten hän tänään tekee.

Olin tähän saakka uskonut, että mm. vainajiin, sairaisiin jne pystytään kautta linjan suhtautumaan pieteetillä.
Nyt Karlsson todisti jälleen leimaamispyrkimyksensä, joka kohdistuu Keskustaan. Pään ovat puoluepoliittiset intohimot sekoittaneet täysin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu