LÄNSIRINTAMAN TAPAHTUMAT 1.MS

Kovasti kiinnostaa kys. aihe, en vain ole löytänyt tapahtumia ja niiden kulkua netistä tai kirjoista (syynä voi olla myös se että en ole kovin hyvä käyttämään internettiä). Voisiko joku kertoa tähän lyhyesti ja ytimekkäästi Länsirintaman tapahtuman 1. maailmansodan aikana?

KIITOS
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hienohelma Moltke sai hermoromahduksen Marnessa. Tämä oli yksi syy hyökkäyksen pysähtymiseen. Viimeisinä vuosina ei ollut enää voimia Pariisin valtaamiseksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


markku20 kirjoitti:

Kovasti kiinnostaa kys. aihe, en vain ole löytänyt tapahtumia ja niiden kulkua netistä tai kirjoista (syynä voi olla myös se että en ole kovin hyvä käyttämään internettiä). Voisiko joku kertoa tähän lyhyesti ja ytimekkäästi Länsirintaman tapahtuman 1. maailmansodan aikana?

KIITOS

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu