Mikä meininki. Miksei Suomen kulttuuri ja urheiluministeri kunnioita naapuri maamme lakia. Maassa maan tavalla. Todella tyhmää provokaatiota. Onneksi gallupit näyttää ettei tämän puolueen edustajat ole enää seuraavassa hallituksessa.
Tyhmä kulttuuriministeri
Sateenkaari NOT
457
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Inhoan vasureita koko sydämestäni puolueena, mutta Arhinmäen kommentti oli yllätys, positiivinen sellainen. Kyseessä taitaa olla vasemmistoliiton pisteiden keruu kampanja.
Propagandan he osaa ja nyt vasurit voi huoletta kutsua Venäjää ryöstökapitalisteiksi kun kommunistinen NL on historiaa.
Propagandan entinen SKP nyk vasemmistoliitto kyllä osaa ja tämä on osa sitä.
Oletteko te vasemmistolaiset todella KAIKKI homoja? Teidänkö tarpeitten mukaan tätä maata pitäisi pyörittää?
Olikohan Paavolla anustappi asennettuna takapuoleensa kun meni sinne provosoimaan verovaroillamme?
Meniköhän muuten peräti taksilla sinne? Paavollahan ei ole niin (veronmaksajien) rahoista väliä.....
Kansanpetturi Paavo on pettänyt meidät kaikki maksattamalla meillä rahanpesupankkien sutkauksia....
Pakko sanoa et olen tosi pettynyt tuohon Provo-Paavoon&co. Taitaa olla nekin jo porvareita, politiikkansa ainakin viittaa siihen.
Jätkä puhuu toista, mutta samalla on hyväksynyt kaikki kokkareiden&co kusetusoperaatiot. On ollut mukana lahjoittamassa miljardeja euroja verovarojamme sinne sun tänne samalla kurjistaen oman kansansa oloja, joka kuitenkin samalla on toiminut hänen(kin) "palkkansa" maksajana.. Niillä rahoilla olisi turvattu monen monen kansalaisen hyvinvointi, nyt niistä rahoista nauttii vain jotkut... emmeköhän ota omamme takaisin ja annetaan kenkää tolle sutkiporukalle, joka kehtaa nimittää itseään "ministereiksi" ja "kansanedustajiksi".
Paremmat nimet voisivat olla vaikkapa "gangsteri" ja "pankinedustaja", pankeillehan ne rahat ja takuut menivät, ei millekään "MAILLE", vaikka kokkareet sitä höpöttivätkin..
Paavon takki on kääntynyt jo ainakiin 100 kertaa, ja jätkä taitaa olla pihalla asioista niinkuin lumi-ukko.
Melko ristiriitaista touhua?
Onneksemme meillä on internetti ja voimme seurailla näitä kusetuksia ja eiköhän me laiteta noi kaikki petturit vastaamaan teoistaan...? Nyt on korkea asika selvittää noi jutut ja laitetaan asialle oikeat edustajamme, meidän rahoistahan tässä on kyse.