Hei, haen Seinäjoella toimivan naisasianajajan yhteystietoja,
erikoistunut mm elatusmaksuihin ja sopimuksiin. kiitos avusta, jos joku osaisi vinkata nimen. kiitos!
erikoistunut mm elatusmaksuihin ja sopimuksiin. kiitos avusta, jos joku osaisi vinkata nimen. kiitos!
Vastaukset 22
Vanhimmat
Häviät aina, kun turvaudut asianajajaan. Toinen vastaa myöskin asianajalla, vielä paremalla. Tappelevat keskenään niin kauan kuin rahaa tai omaisuutta pesässä on. Yritä ennemmin sopuisaa eroa kahden kesken, ilman yhtäkään ulkopuolista henkilöä.Lähde mielummin vaikka tyhjin käsin pois kun se että asianajat tappelevat omaisuteenne lapsiltanne pois. Yhteinen elämä nimittäin jatkuu eronkin jälkeen varsinkin jos teillä on lapsia halusit tai et.
Juurikin näin, samoin kävi minulle. Meni vielä aluksi lapsiinkin välit poikki asianajajien avustuksella. Onneksi välit ovat nyt kunnossa, jopa exäänkin
No tässä nyt kuitenkin juttu niin että mies on häipynyt yli puoli vuotta sitten, pidettyään salarakasta noin vuoden.... ei maksa lapsesta mitään. Päätös tarvitaan jotta voin periä kelasta, jos pettäjä ei maksa.
Sossu neuvoi kääntymään juristin puoleen. Mies liukas luikku. Osaa keplotella.
Kyse ei ole omaisuuden jaosta. Vaan elatusmaksuista. Nimiä kiitos, jos olette perillä yhtään mistään. Ilmeisesti ette. En kertonut tarvitsevani jokapaikan besserwissereitä.
Olikohan Ensilä.. katsoppas siitä
ÄLÄ OTA OAMSTA KINKERIPIIRISTÄSI OTA MUUALTA ASIANAJAJA.
tampere, vaasa jne
Tyhmää tuhlata rahaa lakimieheen, kun sopimukset voi hoitaa ilmaiseksi julkisella puolella. Hyvä ja tasapuolinen kokemus itselläni.
http:www.seinajoki.fi/sosiaalijaterveys/perhepalvelut/lastenvalvonta.html
Sosiaalitantat eivät todellakaan ymmärrä yhtään mitään muuta saada välit poikki toiseen huoltajaan ja täyden riidan aikaan. Jos haluat vielä jatkaa elämääsi, olla ja nähdä että lapsesi voivat hyvin ja molemmat huoltajat pitävät heistä huolta niin taloudellisesti kuin henkisesti niin sopikaa puolisonne kanssa asiat kahdestaan ilman anopin valitusta vaikka tuntuisi että häviät taloudellisesti, sillä ei ole mitään merkitystä pitkässä juoksussa.
En tiedä jos elät jossain kuplassa mutta harvan eronneen arki on tuollaista, noin hyvää ja kaunista. Huh huh. Pettämistä, valehtelua, kieroilua ym vaikka muille jakaa, erossa jota itse seuraan sivusta. Laittakaa nyt hyvät siskot nimiä tälle avunpyytäjälle.
Olet joko itse samanlainen pettäjä tai sitten provosoiva asianajaja vailla työtä!
Ei missään nimessä mitään kallista asianajajaa tähän nyt sotkemaan ja tienaamaan!! Ne ovat suurimpia roistoja ja nyhtävät asiakkailta kaikki rahat!!
Unohda se idiootti kokonaan joka ei lapsista huolehdi edes elatusmaksujen muodossa? Täys kusipää ja idiootti!! Ei pysty kantamaan lapsestaan vastuuta ja pakenee muijan kans paneskelemaan piilopirttiin?
Elsilän asianajotoimisto, Terhi - en muista hänen nykyistä sukunimeään. Puh. numero löytyy puh.luettelosta.
ja täällä joku tyhmä asianajaja mainostaa itseään...älä ainakaan tätä valitse!
Suosittelen!
www.ristikangas.fi
No jo ainakin rahan päälle ymmärtävät!
Tiedän asianajajan nimen, mutta en kerro. Ei hyviä kokemuksia asioiden hoidosta. Muuhun en ota kantaa. Olet varmasti saanut asiasi kuntoon jo.
Itse kanssa kaipaan suosituksia hyvistä asianajajista!
Nais juristit ovat ihania!
Näissä elatusriidoissa ei pärjää kuin asianajajat!
Anna ne lapset isälle ja pidä naama kiinni
Kyllä nyt vnhoja ketjuja kaivetaan esille