Hae suomalainen viinaa virosta

Se auttaa virolaista kirjallisuutta,yle ilmoitti.

saatoin ehkä ymmärtää jotain väärin
264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Auttaa ketä auttaa. Mutta näinhän politiikot on meitä kouluttanut.
Eikä tuo pelkkään viinaan jää. Kestoelintarvikkeet ja vaatteet joskus jopa urheiluvälineet ja työkalut.
Kun vertaa kotimaan hintoihin niin ero on satasia.

Äänestä

Kyllä sitä itsekukin katsoo itselleen edullisemman vaihtoehdon.

Siinä on sellainen sääntö mitä politiikot ei voi muuttaa millään isänmaallisuushöpinöillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


waler kirjoitti:

Se auttaa virolaista kirjallisuutta,yle ilmoitti.

saatoin ehkä ymmärtää jotain väärin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu