Onko kenelläkään kokemusta ko vaihdosta??? Neuvoja kaipaan mitä on odotettavissa.
Minulla mennyt Temesta melkein 10 vuotta annostuksella 5-7 mg pv.
Nyt lääke ei enää toimi ja vieroitusoireita tullut jo pitkään aina lääkkeen oton välissä ja lääke aiheuttaa vaan ahdistusta.
Nyt lääkäri laittaa temestan kerrasta poikki ja tilalle päivässä 7x10mg Diapami.
Onko kenelläkään kokemusta vastaavasta vaihdosta??? Pelottaa niin per...
Temesta vaihto diapamiin
6
318
Vastaukset
- pampampamela4
Temesta on koukuttavimpia bentsoja Xanorin jälkeen,suosittelen laitoskatkoa, MTT
että uskalla mennä ovesta ulos, vaihtva diatsuu muutenkin.- kokeiltu on
kenellä Temesta ongelma, vaihto Diapamiin onnistuu kyllä, mutta hoito voi kestää
kauan ½ vuotta. Ja ahditukset ei ole niin kamalia, kun on hoitsu vierellä! - piitu111
kokeiltu on kirjoitti:
kenellä Temesta ongelma, vaihto Diapamiin onnistuu kyllä, mutta hoito voi kestää
kauan ½ vuotta. Ja ahditukset ei ole niin kamalia, kun on hoitsu vierellä!Vaihdettiinko sinulla temesta kerta heitosta diapamiin vai asteittain? Minulla se tehdään kerrasta poikki ja diapam tilalle.
- -T.L.-
piitu111 kirjoitti:
Vaihdettiinko sinulla temesta kerta heitosta diapamiin vai asteittain? Minulla se tehdään kerrasta poikki ja diapam tilalle.
Kuulostaa hemmetin oudolta.
- tuu kertoo
No, miten meni vaihto?!
- AHDISTUNUT2
Onko kellään luopua mulle bentsoja,on niin sairas ahdistus koko ajan..maksan kyllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1572978
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541759Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461724Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1571560- 761502
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3301366The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201238Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m761190- 1581062
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251025