eli myynnissä vanteet joissa päällä heikot 195/60 renkaat mukaan myös pultit h.150€ ota yhteyttä [email protected]
m:mi16 alkup 14`aluvanteet+renkaat+pultit
pasi
7413
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eikös mi:n alkuperäset vanteet oo 15tuumaset?
vaan 14 edelleen
...vaan alkuun vannekoko oli 14", joka kasvatettiin pian 15":aan. Mi 16:n 14" vanteet ovat sellaista kärjistä katkaistua pentagrammia muistuttavat ja 15" vanteet ihan tyylikkäät 5-puolaiset.
Vannekoon muutos tehtiin huomattavasti ennen faceliftiä. Joku varmaan tietää/muistaa vuodenkin, itse veikkaan jotain 89 tai 90. Faceliftatut tulivat maahan vuoden 1992 lopussa.
Erehdystä... en ole henk. kohtasesti ikinä tavannut kyseisiä vanteita...
eli ovat pösöstä vm.88 ja edelleen 14 tuumaa:)
Myynti-ilmoituksesi on herättänyt hieman vääränlaista mielenkiintoa, ehkä kauppa kävisi jossain muualla paremmin.
Asiaan: kuten totesin, on Mi16:ssa ollut sekä 14" että 15" vanteita. Sinulla on 14", eli niissä on sellaista viisisakaraisen tähden muotoa.
Seuraavaksi voisi vääntää kättä siitä, onko 205 Gti:n vanteet 14" vai 15" kokoa? (ei tarvitse, vastaan itse: 1,6 litraisessa oli sellaiset pienireikäiset 14" vanteet, samantyyppiset kuin 205 Turbo 16:ssa. 1,9 litraiseen kuului 15-tuumaiset, joissa oli isommat pyöreähköt reiät.)
ei mua pahemmin haittaa vaikka jäis myymättä kyllä lähes virheettömien mi16 alujen hinta 10 vuodessa noussee tuplaan:)tai sit laitan talvirenkaat niihin mut kun ei oikein raskis;)