Onko täällä monella ympärysmitta suurempi kuin peniksen pituus. Olen aina jotenkin katsonut että siittimeni ei näytä yhtään pitkältä ja eihän se nyt pitkä olekaan n. 14cm mut keskitasoa kuitenkin. Mittasin keskeltä (vai mistä kohtaa lie pitäs mitata ?) ympärysmitan ja se oli n. 16,5cm.
Asiaan on tullut kiinnitettyä huomiota kun nykyään kuulee paljon siitä paksuuden vaatimuksesta, mutta ei mitään mittoja siitä ole annettu. Pituudesta löytyy kyllä sentilleen mikä on minkäkin kokoinen, kuten kaiken maailman tutkimukset osoittavat :D
Asiaan on tullut kiinnitettyä huomiota kun nykyään kuulee paljon siitä paksuuden vaatimuksesta, mutta ei mitään mittoja siitä ole annettu. Pituudesta löytyy kyllä sentilleen mikä on minkäkin kokoinen, kuten kaiken maailman tutkimukset osoittavat :D
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mittaa paksuus tyvestä ja ilmoita mitta? Voihan aina olla, että sinulla on normaalia pyöreämpi kanki.
http://www.rfsu.se/fi/Suomi/Seksi-ja-suhteet/Ehkaisymenetelmat/Kondomi/Kymmenen-faktaa-peniksesta-ja-kondomin-kaytosta-/FAKTA-4-Paksuus/
mitta vanhankansan persmitta.
Avaajalla on jääkiekko housussa, josta onnittelut :D
Tuo RFSU:n antama keskipaksuus se jaksaa naurattaa ;)
10 senttiä...hei haloooo.
Näyttäkää minulle yksi alle 10 sentin ympärysmittainen kullí. Jos ei kehtaa julkisesti laittaa niin vaikka minun s-postiin. Tahtoisin nähdä sellaisen, enkä aina vaan kuulla niistä ;)
Niitä pitäisi olla paljon saatavilla, jos mitat pyörii rfasusmaisesti 8-12 välillä.
Kyllä niitä 10 sentin ymp.mittasia varmasti on paljonkin, mut jos tuo 10cm ois keskiarvo, niin silloin jotain 7-8 -senttisiä ymp.mittojakin pitäisi olla kohtuullisen paljon. Sellaisen minä näin homomiehenä vasta haluaisinkin nähdä ;)
Nyt se kaapin ovi lävähti auki. Tähän asti olen ollut bi :D
Itse en pyytänyt nähtäväkseni kuin yhden alle 10 ymp.mittaisen. Olen niin vähään tyytyväinen.
Joko päivän pukit jäähtymässä?
Tänään taitaa jäädä pukittelut pariin saunabisseen. Taidan olla tulossa vanhaksi, kun eilen jäi yksi olut juomatta!
Saatiin tuossa eräässä toisessa ketjussa hieman palautetta huonosta huumorista. Positiivista oli se, että palautteen antaja kuitenkin tunnisti juttumme huumoriksi.....
Kukahan sitä mahtoi antaa?
Muuten epäilisin asusta, mutta jos tunnisti huumoriksi... :D
Sitäpä minäkin hieman ihmettelin, tunnisti ja tunnusti
"Huumorinne" on huumorin yritystä, mutta täyttä hömppää...
Minä tykkään, eiks vaan, sivuperse?
Anteeksi tuo lyhenne. Oli niin kovin kiire kaataa lonkeroa kitusiin.
Kriitikkomme käytti aika homomaista sanaa "hömppää", eiks kalskahda vähän naismaiselta? Ihan tulee mieleen iso mies pikkusormi pystys hokemas "hömppää, hömppää, hömppää". Oikea kunnon perussuomalaiskaasuttajahetero ois sanonut suoraan: pask.a!!