Meinasin mennä nostamaan rahaa automaatilta,mutta keskeytin toiminnon ,koska sinne olikin laitettu joku rahankerjäys juttu,johon en halunnut osallistua.Nyt joku tietysti heti seuraavaksi sitten sanoo, että miksi olen niin pihi tten halunnut rahaa lahjoittaa.Ja vastaus siihen on yksinkertaisesti vain se,että olen itsekin jatkuvasti rahaton,jonka täytyy koko ajan miettiä mitä ostaa ja mitä jättää ostamatta ihan vaan jopäiväisen ravinnonkin suhteen ,niin en kykene tuollaisia ylimääräisiä rahoja enää muille lahjoittelemaan,sillä hyvä kun itsekin jotenkin edes pärjää.
Ja nyt sitten haluaisin kuulla ohjeita miten tuollaiset rahankerjäykset voi automaatilla ohittaa että pääsisi nostamaan ne pienet vaivaiset rahat omaan käyttöönsä?
Ja nyt sitten haluaisin kuulla ohjeita miten tuollaiset rahankerjäykset voi automaatilla ohittaa että pääsisi nostamaan ne pienet vaivaiset rahat omaan käyttöönsä?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eikö kukaan tiedä asiasta mitään?
Katso sitä ruutua. Siinä oikealla puolella on nosto, vasemmalla nosto lahjoitus. Näin se oli muistaakseni kun viime viikolla kävin automaatilla, kun torille mennessä rahaa tarvitsin
Juuri noin se on ja ei voi paljon pollassa raksuttaa jos tuota ei huomaa ja tekee siitä ongelman!!
Aivan selkeästi on aloitusvalikossa molemmat vaihtoehdot.,
No,hyvä tietää ja kiitos oikein paljon neuvoista!!
En varmaan katsonut sitten tarpeeksi tarkasti sitä ruutua.Ja sinä päivänä kun sattui olemaan lisäksi vielä niin aurinkoinen ilmakin, niin auringon valokin heijasti siihen näytölle niin pahasti ,että oli hankalaa muutenkin nähdä siihen ruutuun kunnolla kyllä myös, vaikka käsilläni yritin sitä ruutua varjostaakin.Mutta se noista selittelyistäni ja pääasia että asia selvisi ,joten kiitos vaan paljon vielä kerran!!