Muilla viljistä Albino Red Rat??

Minulla on n. puolivuotias viljis albino red rat.
Liekö harvinainen??
Väritys on punavalkoraidallinen.
Kysyisin vielä vaihtuuko tuo valkoinen väri oranssiksi
käärmeen varttuessa? näin eläinkauppatäti meille sanoi, mutta onko
totta?
1225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Väri voi muuttua kun käärme kasvaa.
Siitä voi tulla esim oranssinkeltainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peto kirjoitti:

Minulla on n. puolivuotias viljis albino red rat.
Liekö harvinainen??
Väritys on punavalkoraidallinen.
Kysyisin vielä vaihtuuko tuo valkoinen väri oranssiksi
käärmeen varttuessa? näin eläinkauppatäti meille sanoi, mutta onko
totta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu