Hyvinkäällä ollut jossain vaiheessa osto-ja myyntiliike, nimi jotain Tamminiemi.
Tietääkö kukaan tarkkaa nimeä?
Tietääkö kukaan tarkkaa nimeä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Oisko kyse tästä?
www.wanhatammitori.fi/
Hämeenkadun wanha tammitori on lopettanut toimintansa, tyhjät tilat jäljellä.
Kiitos tiedosta, niin lopettanut on , mutta nettisivut löytyy.
Hyvinkäällä kunnon osto- ja myyntiliikkeet vähissä.Ainostaan Hämeenkadulla on Saviahon liike lähinnä keräilijöitä varten.
Riihimäellä ja Järvenpäässä on lähimmät ja paremmat kirppiksetkin.
missä osto ja myyntiliikeessä ostetaan mielellään kirjoja
Ei missään. Eivät edes ota ilmaiseksi . Vain erikoiskirjat kelpaavat.
Noin se menee. Ennen, siis vielä 60-luvulla kirjoja ostettn ja ne säilöttiin kirjahyllyihin. Vielä 80-luvulla Jörkka sanoi mainoksessa, "Lukeminen kannattaa aina".
Nykyään kaunokirjallinen kirja ei ole enää samassa arvossa kuin ennen. Tietokirjojenkin arvostus on romahtanut.
Siinä Hämeenkadulla, Haarikasta Ridsjärvelle päin oli vielä viime vuonna kirppis, jonka alakerrassa ottivat myyntiin kirjoja. Jos saivat myytyä, niin maksoivat luovuttajalle joitakin senttejä.
Ostin sieltä usein nipun dekkareita reppuun, kun lähdin mökille.
Rautatieasemalla on osto ja myyntiliike joka ostaa kirjoja, paljon on myös myynnissä kaikenlaisia kirjoja, hyviäkin
Saattaa hyvin ostaakin, mutta mitä maksaa. Myyntitiliin en jättäsi mitään.
En minäkään. Jos käteisellä ostaa niin kyllä, mutta ei kannata jättää myyntitiliin, huonoja kokemuksia
Saat luultavasti pitää kirjasi, jos ruikutat ensimmäiseksi hinnasta. Kirja on tuote, jonka pitää ilahduttaa mahdollisimman monia! Kirjan säilöminen omaan nurkkaan on "pihilismiä". Tarkoitan tietenkin siis muita, kuin arvokirjoja, tiedät mitä tarkoitan.
Onko hyvinkäällä joku taho joka ottaisi vastaan kodin irtaimistoa?