Mikä piru siinä on , että melkein aina kun laittaa kahvijauhoja suodattimeen ja lykkää sitten kiinni keittimeen niin menee suodatin jotenkin vinksalleen ja kahvit tippuvat miten sattuu tai peräti suodattimen ohi. Suodattimen koko on oikea. Mikä hiivatti tässä auttaa. tai pitääkö suodattimen olla niin pieni , että ei yläreuna kosketa mihinkään?
Pirulliset suodattimet
kahwetti
1
114
Vastaukset
- ehkä,kukaties...
Usealla kahvinkeittäjällä on tapana taittaa suodattimen alareuna ja sekä toinen sivu. Ilmeisesti juuri siksi että filtteri mahtuu paremmin paikalleen ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä402997- 702447
- 1742324
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?332008- 181406
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411356Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221353- 131239
- 101234
- 221211