Ei osattu hallituksessa.
Suomen tulevaisuus Suomen talous on kuralla, arvioivat ruotsalaiset SEB ja Swedbank. Pankkien tänään julkistaman talousarvion mukaan Suomi ei pääse osalliseksi tulevien vuosien talouskasvusta samalla tavalla kuin skandinaaviset naapurinsa.
Suomen tulevaisuus Suomen talous on kuralla, arvioivat ruotsalaiset SEB ja Swedbank. Pankkien tänään julkistaman talousarvion mukaan Suomi ei pääse osalliseksi tulevien vuosien talouskasvusta samalla tavalla kuin skandinaaviset naapurinsa.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kahdessa vuodessa Suomi kuralle, kun ensin Vanhasen hallitus teki siihen pohjatyön. Siitä alkoi kura ja työttömyyden kasvu.
vaan, Vanhasen aikama maamme rankattiin jopa maailman ykköseksi !
Kunnes paljastui kaamea totuus :D
Sellaiset rankkaukset ovat yhtä tyhjän kanssa, kun ne eivät pidä paikkaansa. Tutkimuksissa oli jätetty pois varsin merkittäviä osa-alueita ja siksi Suomi nousi "kärkeen".
Sanottiinhan Suomen myös olevan maailman vähiten korruptoitunein maa juuri samaan aikaan, kun alkoi paljastua poliitikoiden vaalirahavilppejä ynnä muita oman edun tavoitteluja (kepu ja kokoomus). Rakenteellinen korruptio rehotti jo silloin, mutta tutkijat eivät sitä tienneet. Nyt tietävät.
Jos Vanhanen olsi jatkanyt SDP ajojahdista huolimatta, Suomi olisi paljon paremassa kunnossa nyt.
Ko, Ylekin oli mukamas mukana sdp ajojahdissa
Tuntui Junkkerin pojasta,, että " hänkin "
porua Vanhasen vaasista ja lautakasasta, erityisesti jäi mieleen kuva iltalehdistöstä, Vanhanen oli mustien reunojen sisällä ja kissankorkuisilla kirjaimilla luki EROA !
peesailee kulloinkin vallassa olevaa tai tulevaa !
Onneksi Vanhanen ystävineen ei jatkanut, koska silloin Suomi olisi ollut totaalikusessa. Valheen avulla irtisanottuja työttömiäkin olisi huomattavasti enemmän kuin ne yli 14 000, jotka Vanhanen ystävineen irtisanoi.
Junkkerin akan poika vielä irvistelee eliitin joukossa
Nämä junkkerit..haloset ym laisensa
Pani maan tilaan missä nyt ollaan.
Halu tienata omaa rahaa monilla tyssäsi siihen.
Jungnerin ja Halosen henk.koht. teoilla sekä päätöksillä ei suoranaisesti ole ollut (merkittävää) haittavaikutusta oikeastaan mihinkään. Vai pystytkö nimeämään jonkin haitallisen ja paljon veronmaksajien rahaa vieneen teon tai projektin, ja yhdistämään heidän nimensä suoraan siihen?
Siis samaan tapaan kuin Vanhanen ja hallitusystävät voidaan yhdistää Shokeihin, joihin tähän menessä on kulutettu yli 2 miljardia veronmaksajien rahaa. Löytyykö Jungnerilta ja Haloselta vastaavaa tuhlauskohdetta?