Nokian kassavaje kasvaa

http://www.taloussanomat.fi/informaatioteknologia/2013/08/28/analyytikot-nokian-kassavaje-vain-kasvaa/201311947/12

Lähteeköhän Elop sitten nykimään, kun kassa on poltettu loppuun?????????
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei lähde vielä. Yksi keskeinen tehtävä on Elopilla vielä tuhonnan työssänsä tekemättä.

Entinen Nokia-Siemens, eli nykyinen Nokia NCS on muodostumassa arvokkaaksi timantiksi Nokialle. Firma saa isoja tilauksia maailmalta ja tuottaa voittoa. On aivan selvää että Elop laittaa NCS:n myyntiin. Se myydään suurille amerikkalaisille tietoliikennalan jättiläisille.

Puolen vuoden sisään siitä kun tämä viimeinen NCS-tuhonnan vaihe on suoritettu, silloin Elop lähtee Nokialta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


d.o.a kirjoitti:

http://www.taloussanomat.fi/informaatioteknologia/2013/08/28/analyytikot-nokian-kassavaje-vain-kasvaa/201311947/12

Lähteeköhän Elop sitten nykimään, kun kassa on poltettu loppuun?????????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu