Perussuomalaiset lyttää asiantuntijoiden mielipiteet

1373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Odotan kauhulla sitä päivää kun puolustusministeri Elovaara rupeaa muokkaamaan Suomen puolustusvoimia.

Äänestä

Käyttääkö medialemmikki Elovaara puolustusvoimien kehitysoppaana sitä kuuluisaa vaihdevuosikirjaansa, jonka suomenkielisen painoksen hän lahjoitti ruotsin prinsessa Victorialle vauvaoppaaksi?

Äänestä

Perussuomalaisissa on vain yksi mielipide.

Äänestä

Nyt meidän mielipiteemme sammui! Huusi Timpan hovisyöttiläs, kun näki johtajansa kaatuneena baarin pöydän alla??!!

Äänestä
  • Vielä vikise koneella..

    Äänestä

"Esimerkiksi se, että tuodaan lisää työvoimaa Suomeen ja se lisää työn tarjontaa, se ei ole minulle oikein auennut. Voi olla, että minulla ei riitä kapasiteetti sitä tajuamaan, sanoi eduskuntaryhmän varapuheenjohtaja Jari Lindström."

Lindströmin kapasiteetin riittämättömyys ei ole mitään uutta, sillä hänen poliittinen uransahan on ollut tähän astikin pelkkää kyselyä ja hämmästelyä. Hän on karttanut niitä paikkoja, joissa pitäisi oikeasti olla jotain mieltä kuten kunnanhallitus. Sinänsä Lindströmin linja on sama kuin persujen yleensä eli omia aloitteita ei tehdä ja huomio keskitetään muiden sanomisiin ja tekemisiin. Itsellä olisi tietysti aina parempi ratkaisu, mutta eihän sitä voi ideavarkaiden pelossa paljastaa...

Äänestä
  • Perussuomalaisten yrittäjäkansanedustaja taitaa olla samalla linjalla.

    Äänestä

  • Nuo penteleet, jotka voivat luurata missä tahansa ja iskeä silloin kuin sitä vähiten odottaa. Heidän takiaan onkin viisainta tarjota ratkaisuiksi ainoastaan kaikkien toivomia lopputuloksia. Bonuksena tuollaiset uskomushoidot uppoavat huuhiloihin kuin lusikka soppaan.

    Äänestä

Perussuomalaisten kansanedustajat eivät usko ekonomisteja talousasioissa. Ei, kaikenmaailman Hakkaraiset tietävät talousasiat paremmin. Parhaat ekonomistit löytää kaljakuppiloista. Siellä tietäjät tietävät talous- muutkin asiat kaikista parhaiten.

Äänestä
  • Demuruppanat usko ja tässä olalan, tollo!

    Äänestä

  • sinä tollo.. kirjoitti:

    Demuruppanat usko ja tässä olalan, tollo!

    ..panee ihmettelemään, oletko poikaparka ihan täysijärkinen?

    Äänestä

  • Joskus... kirjoitti:

    ..panee ihmettelemään, oletko poikaparka ihan täysijärkinen?

    ...taitaa ikeniä aristella. Kaikenlaiset lävistyskorut ovat muotia asiakkaiden piireissä.

    Äänestä

Kuka uskoo Juhana Vartiaisen talousoppeihin. Hänen mielestään riittävän iso ulkomaalaisen työvoiman tuonti lisää työpaikkoja ja työttömyys pienenee. Aplodeja.

Hänen mielestään työntekijät on pakoitetava ruotuun nolla korotuksilla. Aplodeja

Pieneimpiä palkkoja pitää edelleen pienentää. Aplodeja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Luotetaan omaan kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013082817424415_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu