Juuso Kekkosen tyttöystävästä tuli poikaystävä

azeriel

http://www.hs.fi/elama/Juuso Kekkosen tyttöystävästä tuli poikaystävä/a1377665589252?ref=tf_iHSisboksi630&jako=daac8aaa93c5eb42dc5f494d91044765

15

505

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aito transnainen

      Ei voi kuin ihmetellä näitä naisia jotka ryhtyy vapaaehtoisesti mieheks.

      • 3+3

        Sinähän et halua olla kumpikaan kun olet Aito transnainen.


      • Aito mies

        Ei voi kuin ihmetellä niitä miehiä jotka vapaaehtoisesti haluavat olla naisia.


      • Näinhän se
        Aito mies kirjoitti:

        Ei voi kuin ihmetellä niitä miehiä jotka vapaaehtoisesti haluavat olla naisia.

        itsestä tuntuu, mutta pakko ihmetellä kaikkia jotka eivät voi hyväksyä omaa sukupuoltaan.


      • Anonyymi
        Näinhän se kirjoitti:

        itsestä tuntuu, mutta pakko ihmetellä kaikkia jotka eivät voi hyväksyä omaa sukupuoltaan.

        Eli mielenterveyshoidoissa on vielä kehitettävää.


    • AlienIndie

      "Kumpaakin kiinnosti polyamoria. Onko pakko aina toimia, kuten vallitsevat mallit ohjaavat? Vai voisiko kokeilla, tulisiko vapaassa suhteessa onnellisemmaksi?"

      Tyypit jotka itse ovat valmiita tiuskaisemaan petetyksi tulemisen takia surulliselle ihmiselle "ei ihminen ole monogaaminen laji, tollo" itkevät siitä jos heitä homotellaan? Vitun jepa taas.

    • AlienIndie

      "Liberaaleilla ihmisillä on nykyään jonkinlainen malli toimia, kun lapsi kertoo olevansa homo. Polyamoriaan taas on vaikeampi suhtautua."

      Toivottavasti siihen ei olla menossa, että polyilyn vieroksunnasta tulee yhtä stigmatisoitua kuin homouden. Vaan pahoin pelkään...

    • AlienIndie

      "Olin asemassa, jossa pystyin tekemään tällaisen esityksen. Tiesin, että lähipiirini on ihanaa eikä minulle koidu tästä mitään haittaa."

      "Ihana" ei ole ensimmäinen sana, joka objektiivisesti ajattelevalle henkilölle tulee masturbointiin, BDSM:ään ja muuhun henkisestä vammaisuudesta kielivään toimintaan positiivisesti suhtautuvista henkilöistä mieleen..

    • AlienIndie

      Alan olemaan itse asiassa tyytyväinen etten koskaan hakenut arkkitehtikoulutukseen. Tuokin tyyppi on joku teatterialan ammattilainen. Vissiin aika yleistä kaikenlaisten "taiteilijoiden" keskuudessa vastaava "kaikki menee eläinseksiä myöten" -hihhuliliberaalius. En olisi kestänyt sellaisessa ympäristössä päivääkään.

      • .........

        Aika mojova yleistys teatterialan ammattilainen - arkkitehti. En ole kuullut että arkkitehti luokiteltaisiin taiteilijoihin.


      • AlienIndie
        ......... kirjoitti:

        Aika mojova yleistys teatterialan ammattilainen - arkkitehti. En ole kuullut että arkkitehti luokiteltaisiin taiteilijoihin.

        Kyllä se luokitellaan.


    • AlienIndie

      "Olen lukiolainen, ja me kävimme viime keväänä äikän kurssin yhteydessä katsomassa Kekkosen Outo homo-monologin. Kyseessä oli siis alkuperäinen esitys jota ei ollut muokattu kouluihin sopivammaksi, ja siinä oli aika rajua settiä (Kekkonen riisuutui välillä kokonaan alasti puhuessaan bdsm-fetisismistä, heitti yksityiskohtaisia seksianekdootteja jne). Ryhmälle 16-vuotiaita esitys oli aika hurjaa kuunneltavaa, itse en ollut järkyttynyt mutta moni oli, ja esityksen jälkeen enemmistön reaktio olikin negatiivinen. -- Omat ongelmani esityksen kanssa liittyivät lähinnä Kekkosen lähestymistapaan. Esityksen aikana hän vaikutti hyvin varmalta oman maailmankuvansa oikeudesta ylimielisyyteen asti, sanoi suoranaisesti että on "hyvien puolella" ja kritisoi "persuja ja kristillisdemokraatteja", noita liberaalien homojen stereotyyppisiä mörköjä."

      Maissita, Danza, Nemmy & Misaki seal of approval.

      Intelligent & rational people seal of disapproval.

    • AlienIndie
      • kun nenä persiissä

        Siellä olet vertaistesi seurassa etkä yhtään eroa porukasta.


    • ari_zwag

      Juuso hakkaa samaa hevosta vieläkin, noin viisi vuotta tehnyt tiliä väittämällä olevansa homo kun laittaa vaginaan.

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      94
      5392
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      56
      4171
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      29
      2312
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2148
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1825
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1484
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      33
      1322
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1128
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      22
      1028
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1021
    Aihe