ISKU LÄHELLÄ : GPS:n toimintaa rajoitetaan

50 metrin virhe
13169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Höh, osta kunnollinen vehje niin ei aiheuta virheitä.
Halpistuotteilla ei tee mitään.

Äänestä
  • Öh, gps:n tarkkuus on lähetteessä ja sen päättää jenkit. Irakin sodan aikaa tarkkuutta heikennettiin, nyt en ole moista havainnut. Jenkkien sotilailla on häiriön purkuun avaimet,joten heille se on aina tarkin mahdollinen.

    Äänestä

Jenkit on sotahulluja. Olisi hyvä jos Venäjän porukka vastaisi ettei mene pelkäksi sivilien tappamiseksi.

Äänestä

Missä suunnassa? Etelä - Pohjoinen vai Itä - Länsi vai korkeus merenpinnasta?

Äänestä

www.trooli.fi

Kirjoittaja: pajamies (31.8.2013 19:58:46) Yleinen

Otsikko: Joo, torstaina menitiin ihme kylkimyyryä

kepsi näytti etelänkin jotekin sivuun

Äänestä
  • Jenkit vaa säätäny pohjoisnavan sillee, että se osottaa LÄHIMPÄÄN Syyrian öljylöhteeseen, etteivät vahingossakaan pommita SITÄ! ;)

    Äänestä

Tv4 news lopetettiin tänä aamuna. Se on varma merkki. Nyt ei ole reaaliaikaista uutiskanavaa, joka pohjoismaisilla kielillä kertoisi meille mitä maailmalla tapahtuu. Tai no suomi24:n maailman menoa on. Kai sekin laitetaan paniikkinappulalla kiinni..

Tanskalaisilla kyllä on reaaliaikainen uutiskanava, nutta kai NE on ajatellut, ettei siitä kielestä kukaan kuitenkaan saa selvää..

Äänestä
  • Jep. Ja se gepsin virhe on se normaali 4..8m. Piti oikein köydä pihalla kokeilemassa..

    Äänestä

France24 on ilmanen ja hyvä uutiskanava

Äänestä
  • Mikään kanava ei ole tänä päivänä hyvä. Objektiivisuudesta nyt puhumattakaan. Kun vertailee useita lähteitä, on pieni mahdollisuuus saada tietää suurin piirtein mitä on tekeillä. Russia today, cnn, bbc, svt, cctv9 jne ja katsoo niistä "keskiarvon".

    Äänestä

Kun kepsi alkaa ohjaamaan päin seiniä ja ajattamaan ympyrää, niin on aika ostaa uusi.
Minä en jaksa takuta vanhojen romujen kanssa. Aina niistä on akku sökö ja käynnistyy h e l v e t i n hitaasti, jos ollenkaan.
Nyt neljäs menossa.

Äänestä

Jippii, saamme syyrialaisia musuja, ne on niin luttusia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


: O kirjoitti:

50 metrin virhe

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu