On olemassa euroshopper ja megaforce energiajuomat. Kumpaa porukat pitää parempana?
Juomien erot?
Nälkäkurkiainen
25189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
kallita, ja aivan turhia.
Ei normaali ihminen tuollaisia tarvitse.
Puhdas, aito vihreä tee on parasta!
Olen samaa mieltä. Molemmat juomat ovat turhia ja luultavasti myös vahingollisia. Suomessa hanasta tulee puhdasta vettä. Se on parasta juomaa.
Miten tään uutisen mukaisista putkista VOI tulla puhdasta vettä?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013090117437555_uu.shtml
Alkoi yököttää! Miksi vesijohtoverkostoa ei uusita, vaikka kuluttajat maksavat vedestään sikahintaa?
pala palalta....
Tiedätkös kuinka monta kilomeriä noita putkistoja maan alla menee?
Ja ne joutuu kaivamaan ylos!
Tässä tosin olisi oiva projekti kaikille työttömille loispummeille.
Yhteiskunta voisi valjastaa kaikki työttömät loispummit kavamaan kuoppaa ja sitten korjata nämä putket, ja sitten taas täyttää kuopat. Ja tämä kaikki saatujen tukien vastikkeeksi...
Korjata? Uusia ne putket pitää ja se on vesilaitoksen hommia, kun kerran vedenkäyttäjät joutuvat siitä palvelusta väkisin maksamaan jopa omakotitalossa, vaikka oma kaivo olisi tontilla.
Ja kerrataanpas vielä: Työtön menee töihin, kun työsopimus on allekirjoitettu ja siihen kirjattu käypänen palkka. Sinunlaistasi "valjastajaa" tuskin päästetään montun reunallekaan... niinno, paitsi sen viimeisen montun, joka on samalla sun lopullinen pesti ja joissakin suvuissa on tapana, että omaiset peittää sen kaivannon ilmaiseksi.
Moi Koko ajan uusitaan!
Joutuisit sinäkin ensimmäistä kertaa töihin ja loppuisivat nuo vajaaälyiset sonta puheet kuin seinään.
Toki noin sekaisin oleva vajaaälyinen idiootti ei pysty edes lapiohommiin mutta voisit istua ojan reunalla heiluttelemassa ruipeloita jalkojasi ja leikkiä suurta päällikköä niinkuin leikit täälläkin. Late Johansson sanoi päänsä selvitettyään että hän kuvitteli olevansa suuri alamaailman johtohahmo ja nauroi luuloilleen, taisi vähän hävetäkkin.
Otappa pelle Latesta oppia äläkä kuvittele itsestäsi liikoja silllä sinä olet pelkkä pelle ja 1/2 apina jolla on toinen jalka tukevasrti häkin oven välissä. l
Nämä Suomen kokoomuslaiset ovat niin sekaisin että meinaavat pistää hengittämisenkin verolle, se ei tietenkään koske heitä.
Moi nuukuus kunniaan!
Ootko muistanu syödä heinää ja juoda kuravettä päälle? Onko käynyt mielessä että kuraveden juominen voi olla vahingollista? Kannatko vastuuun neuvoistasi pösilö?
Kokoomuslaiset eivät uskalla ottaa huomioon sitä, että kyrsiintynyt kansanosa keksii henkensäpitimiksi täysin verovapaita puuhia, joilla selviytyvät arjestaan. Ei niillä riitä henkilökuntaa vahtimaan nollatuloisia, silti pärjääviä kansalaisia.
kanneta.
Omalla tontilla olevan kaivon vedestä ei tarvitse maksaa, jos vettä ei kunnallistekniikan puolesta kämppään tule.
Työttömältä toki voidaan leikata 40% tukia, jos tämmöiset yhteiskunnan järjestämät 9e/päivä hommat ei kiinnosta.
Olisin siis taas johtaja, pitkästä aikaa.
Edellisestä kerrasta onkin jo pari vuotta ehtinyt kulua.
Pitääpä laittaa tämmöinen firma pystyyn, ja tehdä liiketoimintasuunnitelma.
Sitten vähän käydä liikelounailla ja illallisilla oikeiden ihmisten kanssa, ja muistaa ostaa heille joulu- ja syntymäpäivälahjoja.
Sitten saan kasan työntekijöitä 9e päiväpalkalla kaivamaan ojaa ja uusimaan putkia.
Ja jos hommat ei maistu, niin ilmoitus TE -toimistoon niin tukia leikataan 40%.
en koskaan ole edes maistanut moisia turhakkeita... mihin niitä muka kakaan tavis tarttee.... urheilijat sitte erikseen....pennut sotkee niillä päänsä kun ovat jatkuvasti sokerihumalassa.... siitä se alku muille 'pullojuomille' lähteekin
Onko kukaan sanonut sinulle että olet täysi nörtti? Tuommoinen pelle saisi noilla nössö jutuillaan kadulla päivittäin turpaansa. "siitä se alku muille 'pullojuomille' lähteekin" jessus mikä idiootti, tuommoista se suojatu elämä teettää, mistään todellisesta elämästä ei tiedetä yhtään mitään mutta toisia ollaan mollaamassa ja neuvomassa kokoajan suunapäänä täällä netissä.
Taidat itse vedellä vielä tutttipullosta, varo ettei karkaa käsistä vajakki.
Juo paljon energiajuomia nuku vähän, niin et 50 ikää näe.
Älä puhu pas-kaa sinä olet itse vielä kotona asuva nössö jonka ikä ei riitä edes kolmoskaljaan. Sinun ikäsi ei riitä kuin tele tappien seuraamiseen.
Enerhiajuomat eivät meidän perheesen kuulu. Toivottavasti tulee niille ikäraja.
Ite oon juonut vain kerran purkillisen Red Bullia. Ei kiinnosta moiset juomat. Vesi ja marja/hedelmämehut parasta janojuomaa, ja kivennäisvesi on hyvää :)
Hain just pänikällä juomavettä lähteestä. Nautinnollista, kun ajattelee, ettei kotini vesimittarin viisari värähtänyt. Samalla tein tarpeeni puskan juureen ja pyyhin rahkasammaleella. Mitähän Katajainen tuumaa semmoisesta säästöstä, kun samalla reissulla oli joku metsälintukin kävellyt siimakiemuraan ja kaupan kassa jäi kilahtamatta, kun meni ihan luomuksi taas tämäkin päivä.
Et nälkäkurkiainen taida köyhä ollakkaan, kun tommoisia juot.
Nälkäkurkiainen on vain nälkäinen, kun tuhlaa kaikki rahansa kaikkeen mahdolliseen turhaan ja roskaan!
Onkos kukaan ajatellut, että millaiset määrät pelkkää lisäainetta nuo energiajuomat sisältää? Ne voivat olla erittäin vahingollisia terveydelle. Jo se tiedetään nyt, että ne syövyttävät hammaskiillettä, joten ehkä tulevaisuudessa meillä on 30-v ikäisiä hampaattomia energiajuomien juojia.
Ei ole olemassa pitkäaikaista tietoa siitä, mitä noista energiajuomista seuraa, koska ne ovat sen verran uusi keksintö. Ainakin light-juomat rasittavat maksaa ja nostavat keinotekoisesti energiatasoa, jolloin kroppa reagoi haluamalla lisää makeaa.
Energiajuomat aiheuttavat koululaisissa hyperaktiivisuutta. Erityisen paha on se, jos lapsi on väsynyt ja juo energiajuomaa piristyäkseen. Keinotekoinen piristys voi vaikeuttaa illalla nukahtamista. Juomiin menee rahaa ja ne voivat olla melkoisia kaloripommejakin. Epäterveellisiäkin ovat, joten moni koulu on poistanut kouluista limuautomaatit.
Enpä ole vielä rikastunut niin paljoa, että rahaa jäisi ylimääräistä tuommoisiin juomiin haaskattavaksi. Vesi on käytännössä ilmaista juomista ja terveellistä.
Kun juopi Stolichnaya merkkistä juomaa, tulee paljon enerkiaa.
Saapi seitsemän miehen voimat kun lähtee kylille.
Jaksaa hyppiä ja reuhata.
Ostin kerran latviasta pullon Stolichnaya elit -juomaa. Vain siitä syystä kun kyseessä oli Stolichnaya, ja tuo elit -pullo oli mielenkiintoisen näköinen.
Todella hyvää ja pehmeää juomaa. Menee raakanakin kuin mehu.
Suosittelen kokeilemaan!
Hei Nälkäkurkiainen, oletko kokeillut Red Bullia?? Se parasta energiajuomaa, nautin sitä niin janojuomana kuin ruokajuomanakin. SUOSITTELEN.
Keksi Kurkiainen kiinnostavampi (luovempi) aloitus!