Nyt on takki tyhjä.

Kääntelin takkia ylösalaisin. Taskut tyhjät. Povitaskut tyhjät. Hihat tyhjät.
Tyhjä on takki.

Mites muilla? Roikkuuko liepeet tai hihat?
371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Keinot on vähissä.

Äänestä

Minulla ei ole takkia.

Ajattelin hakea sellaisen Pelastusarmeijan syys mallistosta.

Päheen takin. Kaluunit kauluksissa.

Äänestä
  • Jos joutomaille haluat mennä nyt, vois saada takiaispalloja persuuksiisi. Tiukemmassa kuin hirvikärpäset. Ne.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei oo mittään. kirjoitti:

Kääntelin takkia ylösalaisin. Taskut tyhjät. Povitaskut tyhjät. Hihat tyhjät.
Tyhjä on takki.

Mites muilla? Roikkuuko liepeet tai hihat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu