Hyvä Putin

Maailman johtajat tuomitsivat koulukaappauksen
ja tukevat Putinia taistelussa terrorismia vastaan. Putin sai näin tarvittavaa rohkaisua ja voi laittaa terrroristit kuriin ilman kenenkään vastustusta. Tämä taitaa olla terrorismin loppu.
1380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Hirviömäistä tunarointia" Beslanin koulukaappauksessa Venäjän viranomaisten taholta

http://www.themoscowtimes.com/stories/2004/09/08/007.html

"More than 1,000 people were taken hostage at the school in Beslan last week. State media outlets initially put the number at 350. Upon hearing this, the terrorists immediately stopped giving water to the children, who were reduced to drinking their own urine. They threatened to leave only 350 hostages alive -- to fit the state's version of events."

Venäjä toimi huonosti kaappauksessa alusta lähtien. Vaikka yli 1000 ihmistä kaapattiin panttivangiksi, valtion media puhui vain 350:stä. Kun terroristit kuulivat tästä, he lopettivat välittömästi veden antamisen lapsille... he uhkasivat jättää vain 350 panttivankia eloon, jotta VALTION VERSIO tapahtumista toteutuisi!

"The terrorists' demands were on President Vladimir Putin's desk inside of 10 minutes. Yet the state media reported that the terrorists had made no demands. The terrorists perceived this as a death sentence. If their demands weren't even being reported, negotiations were not on the cards."

Terroristien vaatimukset olivat Putinin pöydällä 10 MINUUTISSA. Kuitenkin VALTION media väitti, etteivät terroristit olleet tehneet MITÄÄN vaatimuksia. Tämän terroristit näkivät omana kuolemantuomionaan. Jos kerran heidän vaatimuksiaan ei edes julkistettu, ei neuvotteluja ollut tulossakaan!

"The terrorists were willing to negotiate with Ingush President Murat Zyazikov -- also a chekist, by the way. Zyazikov switched off his mobile phone and disappeared. A spokesman said he was in Spain. Instead, former Ingush President Ruslan Aushev turned up uninvited. He contacted the terrorists by phone and told them he was coming in. A short while later, he emerged with 26 women and infants. Doesn't this indicate that negotiations were a viable option?"

Terroristit HALUSIVAT neuvotella Murat Zyazikovin kanssa (joka on turvallisuusihmisiä!), mutta hän sulki puhelimensa ja katosi! Kuitenkin entinen inguusipresidentti tuli kutsumatta, ja onnistui vapauttamaan 26 naista ja lasta. EIKÖ TÄMÄ TODISTA, ETTÄ NEUVOTTELUT OVAT JÄRKEVÄ VAIHTOEHTO!

"Interior Minister Rashid Nurgaliyev and FSB director Nikolai Patrushev arrived in North Ossetia five hours after the siege began. No one knows where they went or what they did there. We do know that they didn't negotiate with the terrorists, thereby breaking the most basic rule of handling hostage situations: Negotiate, not to fulfill their demands, but to create the illusion that a peaceful resolution is close at hand."

Kaksi korkea-arvoista henkilöä saapui paikalla 5 tunnissa, mutta kukaan ei tiedä missä he sen jälkeen olivat. Tiedämme vain että HE EIVÄT NEUVOTELLEET, vaikka se olisi ollut ENSIMMÄINEN PERUSSÄÄNTÖ kaikissa panttivankitilanteissa.

"The monstrous incompetence of these men resulted in the largest body count in the entire history of terrorism in Russia. And neither of them has even offered to resign."

Näiden miesten HIRVIÖMÄINEN TUNAROINTI johti Venäjän historian suurimpaan ruumislukuun. Ja kumpikaan heistä ei ole tarjoutunut eroamaan tehtävästään!

Näin VENÄJÄLLÄ kritisoidaan!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Hartsa t kirjoitti:

Maailman johtajat tuomitsivat koulukaappauksen
ja tukevat Putinia taistelussa terrorismia vastaan. Putin sai näin tarvittavaa rohkaisua ja voi laittaa terrroristit kuriin ilman kenenkään vastustusta. Tämä taitaa olla terrorismin loppu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu