Mielipidekyselyn mukaan 92% Amerikkalaisista ...

....vastustaa USA:n sotaa Syyriaa vastaan. Tässä valossa onkin merkillistä kuinka tälläkin palstalla on niin paljon sotahulluja. Onko heidänkin henkilökohtaisesti koettava sota ennenkuin tajuavat sen mielettömyyden?
http://polldaddy.com/poll/7365970/?view=results
6109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sota tule ennenpitkää, islamin vastainen sota on parempi sotia poissa omalta mantereelta.
Euroopan tulisi ehdottomasti yhtyä Venäjän ja Kiinan kanssa tuhoamaan koko islamistinen maailma ennenkin he tuhoavat meidät.
He ovat sen jo aloittaneet ,keskellämme .

Äänestä

200 000 ihmistä on vain 0.1% USA:n väestöstä

Äänestä

Kyllä se on varma ettei jää mihinkään rajoitettuun iskuun.Loogisesti ajatellen siitä ei olisi mitään hyötyä.Se tulee olemaan täysi rähinä pian!

Äänestä
  • Jos puhutaan siitä samasta logiikasta jolla mailmaa on johdettu ja ihmisiä säälittä tapettu ensimmäisessä ja toisessa maailmansodassa sekä monessa muussa pienemmässä rähinässä, olet oikeassa. Sen logiikan perustana on ajatus että sota on vain liiketoimintaa jolla valtiot ja kansakunnat saadaan velkaorjuuteen ja lopulta konkurssin kautta kansainvälisten pankkiirien omistukseen. Myös Suomi on saanut osansa ns. liittouman armeliaisuudesta ja inhimillisyydestä toisessa maailmansodassa.

    Äänestä

Olisi paras USA:n kansalaisten päättää lähdetäänkö sotaan vai ei. Olisiko kansanäänestys mitään?

Äänestä
  • Kansalta harvemmin kysytään ainakaan mitään tärkeää.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


MitäMIeltä? kirjoitti:

....vastustaa USA:n sotaa Syyriaa vastaan. Tässä valossa onkin merkillistä kuinka tälläkin palstalla on niin paljon sotahulluja. Onko heidänkin henkilökohtaisesti koettava sota ennenkuin tajuavat sen mielettömyyden?
http://polldaddy.com/poll/7365970/?view=results

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu