About these handicaps...

Aakkosta:Sindevm82

They are reallý big problem, they are not real human beings.
- Joo, ne ovat nyt täsmälleen tällä hetkellä, kuin minä.


Olin sairastunut...
- Isäni oli niin kidutettu, että pystyin havaitsemaan hänen kaarelle painuneet jalkaholvinsa. Hän isäni halusi ymmärtää, miksi erillisesti luotaisiin läheisyyttä ja kiintymystä.
Sukupuoleni repeytyi irti kuoleman, sydänpysähdyksen yhteydessä, aina kehon alaosiin asti. Halusin hypnoosin välittömästi:
- Sanassa yhteydessä kielsin Ullaa pyytämästä lapsenkasvatusta. Kehoni oli sairas, olotilani tungetteleva, ahdasmielinen, psyykkistä kipua, ahdistuksena kidutuksesta asssoiaationa tuottava-tila. Osin tajuttomuudella ja kuolemalla.

Irstaus ei oikeuta turvallisuushakuisuuden, frustraatio-defensin luomiseen, vahingoittamiseen.
"Like a birds in the sky... We got so little time, to undo this crime, so high.... or we loose our paradise."
Kuolema on vihaa, pakkomielteisyyttä, älyllisyydettömyyden suljettuun tilaan. En halua vahingoittaa ketään pieniä lapsia.
"Tuomari oli seurustellut ja mennyt naimisiin sairaanhoitajan kanssa.
- Kenenkään nuoren ei tarvitse kokea sellaista."
Hän voi olla työssä siten.

Ei läheisyydenkykyä saa turhautuman luomisena tuhota.
Kokeile itse: Kohta H. Seksiväkivalta, seksirikospykälä.

Tuomari, nainen: Aakkosta itse kaikki seksipisteet kaupungissa.
- Ei ole. Ei oo.
Pappi: Mä meen sittenkin seksityöhön kehittämään sulle äo:ta painostamisen sijaan.
- Sulla ei ole mitään tarvetta pitää tätä työtä rahasta. Minä, 19-v
"Ensi vuonna kesällä tulee kuluneeksi 30- vuotta siitä, kun minut kytkettiin katteluksella lapsenkasvatukseen, avioliiton omaiseti, psyykkistä kipua kehon sisimpään tuottaen, hetkellisesti, sitä tarvitsevaan perheeseen. Se tuli koko alueelle."
Kts. lapsiavioliitto, Ei ole oikeusjärjestelmää, väkivallan, vihan yksinäisyyden voimaan.
- Oikean ja väärän erottaminen on arvomme, ei turvallisuushakuisuus.

3

138

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Terv. Sini,Nie...82

      - Et sä et pyydä knoppeja kolmiulotteisina, älyllisyydestä koulussa.
      Tämä varmasti on aihepiiri, mm. seksuaalista alistamista käsitellen.
      Hektisyys on sairaalloista, ja rivoa väkivaltaa, turvallisuushakuisuutenkin.
      Miksi kuvittelet saavasi aiheuttaa turvallisuusuhkaa työpaikallasi nimelläni?
      - Olen aito ja oikea ihmisenä, ympäristöni olosuhteet ovat keinotekoiset.
      Uskonnollinen eri arvoistaminen ja syrjintä, työn tekeminen myös sillä, on sairasta julmuutta, huvia, naisen sukupuolen halventamisesta.
      - Siitä ei saa uskonnollisena kiihkeämielisyytenä, jossa kiiinto-kohta on uskonnollinen pakkomielteisyys, turvallisuushakuisesti.

      Kts. myös mielenterveys, yksinäisyys-palsta
      - Ei oikeuta psykiatriseen hoitoon koskaan.

      Niin, oon mä sellainen kiihkomielinen, se ei jatkuva tilana, tai oikeus poiketa hetkellisyytenä, ihmisen vahingoitttamisen mielisyyteen.
      Onnistumisen elämyksettömyyden luominen siten, niin on kiellettyä, mm. eristäytymällä ja käyttämällä eristäytymistä, omiin ryhmiin, erityisesti tappaakseen, syrjimällä seksiväkivaltaa käyttäen.
      - Meno on hurja, olo kurja.

      Ulkop. nainen, alle 30-vuotias, tai alle 40-vuotta, doremifasollasido:
      - Mä olen lapsellisesti harjoittanut haureutta...!

      • Ei saa luoda:Sinde82

        Tuomari: Lopetatteko häätöjen käytön?
        - Teidät tiedostetaan nyt sosiaali-ryhmänä.

        Apua lapsenkasvatukseen tarvinnut perhe oli hammashoitaja-perhe sosiaali- ja terveydenhuolto alalta.
        Tuomari: Miten he tuollaisia on?
        - Ulkonäköpiirre-vamman kuuluu vain olla hetkellinen itsenäistymisen yhteydesä.
        - Ethän tue sairaanhoitaja-omaista ja auta häntä, syrjimisessä, ja siten eristämisessä, hänen mielivaltaisen egoisminsä toteuttamisen tahtona, muihin ihmisiin sitä kohdistaen hyvinvoinnin sijaan.


      • Ei ole ammatti:Sinde
        Ei saa luoda:Sinde82 kirjoitti:

        Tuomari: Lopetatteko häätöjen käytön?
        - Teidät tiedostetaan nyt sosiaali-ryhmänä.

        Apua lapsenkasvatukseen tarvinnut perhe oli hammashoitaja-perhe sosiaali- ja terveydenhuolto alalta.
        Tuomari: Miten he tuollaisia on?
        - Ulkonäköpiirre-vamman kuuluu vain olla hetkellinen itsenäistymisen yhteydesä.
        - Ethän tue sairaanhoitaja-omaista ja auta häntä, syrjimisessä, ja siten eristämisessä, hänen mielivaltaisen egoisminsä toteuttamisen tahtona, muihin ihmisiin sitä kohdistaen hyvinvoinnin sijaan.

        Oikean ja väärän arvolla ei leikitä koskaan ihmisellä esim. samansukupuolisen seksi-suhteen puuttuessa tuomarilta.
        A. Ei koske johtamisen-, hallitsemisen, ja auktoriteettiharhaisuuden virheellistä käyttöä, mm. ihmisen painostamiseen, väärää vietti-järjestelmää käyttäen, ja siten ihmisiä tajuttomana, ulkoista voimankäyttöä, pakottamalla väkivaltana, syrjintään käyttäen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      23
      1325
    2. Viesti sinulle

      Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️
      Ikävä
      60
      1163
    3. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      82
      921
    4. Mitä sinulle on tapahtunut lapsena

      Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)
      Ikävä
      105
      894
    5. Haluan purkaa vielä tuntemuksia

      Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei
      Ikävä
      21
      777
    6. Persujen Puhoksen retki

      Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet
      Perussuomalaiset
      251
      724
    7. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      120
      705
    8. Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.

      Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k
      Sinkut
      210
      679
    9. Kyllä tiedän sun

      Likaiset pelit selän takana
      Ikävä
      62
      668
    10. Onko tuo joku katkera nainen oikeasti

      Joka sinua syyttää?
      Ikävä
      100
      606
    11. Jopa poliisi nauraa paskaista pelkuripersuille

      Puhoksessa jäi "isänmaantoivot" bussiin vapisemaan :-D https://www.is.fi/politiikka/art-2000012319632.html
      Maailman menoa
      286
      563
    12. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      104
      518
    13. Ketkä käy potkimassa ovia öisin?

      Enää ei naurata.
      Haapavesi
      8
      507
    14. Pilkettä sunnuntain silmässä

      😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto
      Sinkut
      73
      481
    15. 34
      455
    16. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      39
      454
    17. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      47
      440
    18. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      23
      427
    19. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      45
      423
    20. Aika on tuonut järkeä

      Sä et tiedä musta kaikkea. Jos tietäisit, ymmärtäisit, miksi me ei sovita yhteen. Öljy ja vesi. En mä ole valehdellut,
      Järki ja tunteet
      42
      423
    Aihe