Pori voitti itse kilpailutuksen

Mutta työntekijät ulkoistetiin JHL sopimuksista.

http://www.satakunnankansa.fi/Satakunta/1194836549896/artikkeli/pori voitti itse kilpailutuksen.html
259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

niin, että yksiköön perustetiin yksikkö. Millä tavalla se tekee työntuotavuuden halvemmaksi. Tässä tapauksessa työn laadun parantumista haettaessa ei olisi pitänyt kysyä sen hintaa, vaan osoitta se työntekemisellä. Nyt jos kilpailun voittaja työntekijä on poissa töistä on se osoitettava ulkopuolelta ja näin kilpailu vääristyy, vääristymistään. Eli mitä me porilaiset nyt sitten voitetiin.

Äänestä

meidän veronmaksajien tulisi kiittää tästä sirkuksesta, vaikka se kalliiksi tulikin. Ei sitä tämäntason pelleilyä joka päivä saa nähdä, vaan joka toinen päivä ainoastaan. Sekin sentään tuli selväksi, kuka tätä Porin kaupunkia oikeesti johtaa. Kotimainen elokuva pölhölän kylästä jää kyllä nyt hopealle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Järkevää kirjoitti:

Mutta työntekijät ulkoistetiin JHL sopimuksista.

http://www.satakunnankansa.fi/Satakunta/1194836549896/artikkeli/pori voitti itse kilpailutuksen.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu