TAAS UUSI TASAVERO

Hallitus leikkaa kuntien osuuksia 2 miljardia, joka on
älytön summa.

Sehä tarkoittaa sitä, että kunnat joutuvat nostamaan kunnallisveroa
25 % prosenttiin (tälllä hetkellä n. 20%)

Kuten kaikki tietää kunnallisvero on tasavero, eli veron nosto kohdistuu lähinnä pieni-ja keskituloisiin

On tämä kok ja sdp tuloerojen kasvattaminen aivan hirveää.
Tasaveroja nostetaan...ökyrikkailta yritysveroja ja osinkoveroja alennetaan.
365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos eduskuntaherra saa ensi vuonna 0.4% palkankorotuksen niin kaupan kassa joutuu koko työuransa ansaitsemaan veroina sitä korotusta. Sen verran runsaitaherrojen palkankorotukset kun se kaupan kassa saa satasen, eduskuntaherra ottaa 5 000. Se on solidaarisuutta lamassa sanoo Urpilainenkin.

Hallitus syönyt järjestelmällisesti ominaan kaikki valtionavut, että kunnat menevät tosi pohjalle,suorastaan rapautuvat ja pienpalkkaiset maksaa. Vaaleissa tavataan.
Kurjistajat pistetään vastuuseen, ulos eduskunnasta.

Äänestä

Nyt on kok kepu ja demarit menneet liian pitkälle.
Eihän tästä tule enää kertakaikkiaan mitään.

Saa tana tässähän rikkoontuu jo kansalais rauha. Kohta aletaan
tappamaan kuka tielle sattuu.
Ja nämä saa tanan kelmit ei kanna mitään vastuuta, muuta ku tuloeroja vain kasvatetaan. Ja YLE pukkaa tuutin täydeltä
kok probagandaa.

Tänää tuli taas Kataisen vakio KIEKAISU Suomalaisten
työpaikoista. Jätkää lentää ulos tyäpaikoilta sen ku silmä näkee
Ja tämä pelle kehtaa hutaa "jotta Suomalaisten työpaikat
säilyy"

Onhan tuo melkoinen PELLE

Äänestä

Tässä yksi "verenimijä" tyypillisimmillään .
http://www.iltalehti.fi/talous/2013090417449688_ta.shtml

"Ahneuden kasvot" , mikään ei riitä tälle porukalle.
Hyvävelirinki on rosvo-osuuksillaan ,ryöstöhinnoillaan todellisen kaaoksen aiheuttanut. Katsokoon peiliin .

Pakkohan duunarinkin on syödä ja asua jossain.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


TOTUUS VEROISTA kirjoitti:

Hallitus leikkaa kuntien osuuksia 2 miljardia, joka on
älytön summa.

Sehä tarkoittaa sitä, että kunnat joutuvat nostamaan kunnallisveroa
25 % prosenttiin (tälllä hetkellä n. 20%)

Kuten kaikki tietää kunnallisvero on tasavero, eli veron nosto kohdistuu lähinnä pieni-ja keskituloisiin

On tämä kok ja sdp tuloerojen kasvattaminen aivan hirveää.
Tasaveroja nostetaan...ökyrikkailta yritysveroja ja osinkoveroja alennetaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu