Moikka! Olisiko kellään vinkkejä millaisia jumppia keksisi pyörätuolissa istuvalle miehelle?
Elikkäs tämän miehen yksi jalka sekä yksi käsi toimii kunnolla mutta toinen puoli taas ei. Joten nyt tarvitsisin ideoita jumppaan, haluan piristää tätä vanhusta :)
Kiitos kaikille jotka jaksaa lukasta ja antaa neuvoa!
Pyörätuolissa istuvalle jumppa
2
1636
Vastaukset
- jumpsista
Fysioterapeuteilla hyviä ohjeita?
- pike20
Miten olisi kaikenkattava ns. Lotus-asana syvähengityksellä tuolissa istuen ns. perfect sitting 30 min/pvä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1952043
- 1331138
- 1131063
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21805- 58796
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34721ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42628Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175574Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45538- 9522