Jeesus katsoo ihmisen sydämeen. Vain Hänen verensä voi pestä sen minkä synti on liannut. Tehkää parannus. Kiinnittäkää katseenne Herraan Jeesukseen ja älkää enää syntiä tehkö.
Hän on tie, totuus ja elämä.
Hän on tie, totuus ja elämä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
En ole valmis enkä pidä verileikeistä.
Kuulin ukkosen jyrinää ja luulin että jesse tulee...oli väärä hälytys
Minä näin verta moottoritiellä. Luulin että ne olivat Jeesuksen jäljet, mutta taisi olla yliajettu supikoira.
Oletko kuullut tarinaa kun jeesus liukasteli öljymäellä?
... kun ehtoollinen valmis on
hän lähtee suuntaan kalmiston
ja jonnekin hän karkaa ...
Kyllä Jeesus tulee, valmistautukaa vaan hampparit siihen ihan vakavasti.
Hän tulee ihan niin kuin on Kirjoitettu, siihen ei vempuloitten rutinat vaikuta.
Miksi siihen pitää valmistautua? Minun puolesta hän saa tulla tai olla tulematta.
Yks lysty minulle.
Koska vain kolmasosa ihmisistä pääsee taivaaseen. Synti eksyttää ihmisen niin että taivaspaikka jää haaveeksi ja tuonelan portit nielaisee jumalattoman (tai väärää jumalaa kumartavan). Jumala ja minä haluttaisiin että kaikki ihmiset pelastuisivat. Se ei kumminkaan ole mahdollista jos ei rakkauden maailma houkuttele. Kristitynkin tulee koko ajan pyhittäytyä ja sillä tavalla "kaunistautua" Kristuksen tuloa varten. 2000 v. sitten oli myös tiedossa profetiat että Messias on tulossa. Hän tulikin, mutta ihmiset jotka ei olleet valmiina, eivät tunteneet häntä vaan tappoivat kirkkauden Herran. Hän kuitenkin nousi kuolleista ja tulee takaisin, mutta ei enää pilkattavaksi ja tapettaksi vaan hakemaan omansa. Tänne jäävät eivät ole hänen omiaan.
Miksi pidät itsestäänselvyytenä sitä, että kaikki haluavat taivaaseen?
En minä sinne ainakaan halua.
Jumala haluaa, että Hänen luomansa jatkavat iankaikkisuuden yhteydessä Hänen kanssaan. Se on Hänen tahtonsa.
Hän on kuulemma kaikkivoipa, joten saa kyllä minut jos niin haluaa.
Näyttää siis siltä että hän ei halua, tai ei ainakaan tee mitään asian hyväksi.
Voithan aina kertoa Jumalalle rukouksessa, että Hän ottaisi yhteyttä sinuun.
Ja kertoa Hänelle mitä ajattelet asiasta.
Hän ei kuitenkaan ole kovin kaukana kenestäkään. Hän on jokaisen ovella. Ja tahtoo tulla aterioitsemaan jokaisen kanssa, joka Hänet vain tahtoo kutsua sisään.
Miksi minun pitäisi ottaa yhteyttä? En minä häntä kaipaa.
Jos hänellä on jotain asiaa niin ottaa kai itse yhteyttä.
Olen puhdas ateisti ja siten jeesus heittää minut varmaankin helvettiin. Sinne hyvä mennä, kun tutukin on jo siellä:)
:):) Hihhuhhei!!!!!! Hihhulit!
Helvetti ei ole hyvä paikka. Siellä on itku ja hammasten kiristys. Eikä mato koskaan kuole. Iankaikkisuus Jumalan yhteydessä on Hänen hyvä tahtonsa ihmistä kohtaan.
Usko Herraan Jeesukseen niin pelastut.
Sillä syntisiä Hän on tullut tänne pelastamaan.
Jeesus rakastaa sinua.
Kun hengellisyys piehtaroi noissa pakanuuden uhrisavuissa, se ei koskaan tervehdy,ei koskaan, sillä aina löytyy joku pakanuuden savuissa viihtyvä.