Olisko noin?
Rikolliset koettavat pelata Aarniota pois?
Porton sana
565
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tämä vaihtoehto on aina olemassa, kun poliiseja haastetaan oikeuteen. Ei niin, etteikö joskus olisi muita ja ihan oikeita syitäkin.
Käräjäsalissa oleva poliisi on poissa työnsä äärestä. Sekin on jo pieni helpotus rikollisten elämään.
Todennäköisesti. Aarnio on vuosia johtanut stadin huumepoliisia ja varmaan rikollisten kannalta ikävän selvillä mitä kaupungissa tapahtuu.
Epätodennäköisesti. Aarnio on vuosia johtanut stadin huumekauppaa ja varmaan rikollisten kannalta ikävän selvillä mitä kaupungissa tapahtuu.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288339591097.html
Ilmianto: "Huumepoliisi johtaa suomalaista huumekauppaa"
Suomen oloissa ennennäkemättömän virkarikostutkinnan takana on kolme poliisia, joiden ilmiannon perusteella Helsingin huumepoliisi on joutunut tiukkaan tutkintaan, selviää Ilta-Sanomien tutkimuksessa.
Vähitellen mukaan on otettu myös korkeita poliisijohtajia, kuten Helsingin apulaispäällikkö Jari Liukku sekä ylikomisariot Tero Haapala ja Jari Aarnio.
Kyllä Aarnio olisi todennut varmaan ihan suoraan,jos olisi mielikuvitusta tai ihan mielikuvitusta..Nyt ei suostu edes kommentoimaan tapausta aika outoa,niinpä asiassa on varmaa ainakin jotain hämärää.Vaikeneminen on myöntymisen merkki.Painotan en ole hek.koht ole kummankaan osapuolen puolella,mutta noin se asia varmaan on.Eikä kukaa tuollasia asioita ihan hatustaan vedä?Noita omapesän likaajia on kaikissa ammattipiireissä miksi poliisi olisi poikkeus?Toivotaan,että totuuus tulee esiin ja syyllinen saa kärsiä teostaan.