Olisko noin?
Rikolliset koettavat pelata Aarniota pois?
5
62
Vastaukset
Tämä vaihtoehto on aina olemassa, kun poliiseja haastetaan oikeuteen. Ei niin, etteikö joskus olisi muita ja ihan oikeita syitäkin.
Käräjäsalissa oleva poliisi on poissa työnsä äärestä. Sekin on jo pieni helpotus rikollisten elämään.Todennäköisesti. Aarnio on vuosia johtanut stadin huumepoliisia ja varmaan rikollisten kannalta ikävän selvillä mitä kaupungissa tapahtuu.
- tiivi.taavi666
Epätodennäköisesti. Aarnio on vuosia johtanut stadin huumekauppaa ja varmaan rikollisten kannalta ikävän selvillä mitä kaupungissa tapahtuu.
- ghdfhasfhgasfasfhgaf
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288339591097.html
Ilmianto: "Huumepoliisi johtaa suomalaista huumekauppaa"
Suomen oloissa ennennäkemättömän virkarikostutkinnan takana on kolme poliisia, joiden ilmiannon perusteella Helsingin huumepoliisi on joutunut tiukkaan tutkintaan, selviää Ilta-Sanomien tutkimuksessa.
Vähitellen mukaan on otettu myös korkeita poliisijohtajia, kuten Helsingin apulaispäällikkö Jari Liukku sekä ylikomisariot Tero Haapala ja Jari Aarnio.
- Ihmejuttu kyllä on
Kyllä Aarnio olisi todennut varmaan ihan suoraan,jos olisi mielikuvitusta tai ihan mielikuvitusta..Nyt ei suostu edes kommentoimaan tapausta aika outoa,niinpä asiassa on varmaa ainakin jotain hämärää.Vaikeneminen on myöntymisen merkki.Painotan en ole hek.koht ole kummankaan osapuolen puolella,mutta noin se asia varmaan on.Eikä kukaa tuollasia asioita ihan hatustaan vedä?Noita omapesän likaajia on kaikissa ammattipiireissä miksi poliisi olisi poikkeus?Toivotaan,että totuuus tulee esiin ja syyllinen saa kärsiä teostaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11598Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061553- 121328
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2211038- 124871
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2816Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29797Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks43776- 9770