Suomen media on rähmällään muslimisaation ja (pääasiassa) muslimimaahanmuuton edessä. Järkevää syytä tälle toiminnalle ei ole; Suomi ei todellakaan tarvitse afrikkalaisia notkumaan nurkkiinsa eikä satojen tuhansien työttömien armeija todista kovaa työvoimapulaakaan. Muslimimaahanmuuttajat kun eivät tunnetusti ole kovin innokkaita työtä vääräuskoisten hyväksi tekemäänkään.
Suomeen on tuotettu/lähetetty mm. n. 15-16.000 somalia, joista työssä on vajaa tuhat. Yksikään heistä ei ole saanut työpaikkaansa oman työhakemuksensa, koulutuksensa, työkokemuksensa ja normaalin työhaastattelun perusteella, vaan erilaisten yhteiskunnan tukielinten välityksellä.
Kukaan ei ole laskenut maahanmuuton todellisia kustannuksia Suomen valtiontaloudelle. Eikä inhimillisiä. Voisi tulla puolueen kannatusta horjuttavia lukuja.
Eri kulttuuri- ja aikapiiristä (=kivikaudesta feodaaliyhteiskuntaan) tulevat maahanmuuttajat ja heidän aggressiivinen käytöksensä aiheuttavat yhteiskunnassa epävakautta ja monenlaisia ongelmia.
En keksi median muslimimyönteisyydelle muuta syytä kuin henkilökohtaisen hyödyn. Median edustajat saavat rahaa muslimien asian edistämisestä! Saudi-Arabiassa ja muutamissa muissa öljymaissa rahaa riittää monenlaisiin tarkoituksiin, joten jäljet johtavat sylttytehtaalle. Suomen kokoinen media hoidetaan varmaan muutamalla miljoonalla eurolla, jollainen summa öljysheikillä on koko ajan taskussaankin.
Kuka ryhtyisi asiaa tutkimaan? Ei kukaan! Kun rikos on tarpeeksi suuri, se lakkaa olemasta rikos.
Voidellaanko mediaa öljyrahalla?
4
<50
Vastaukset
- Tosimies,
Tullut sama mieleen, vai uhataanko meitä jollakin?
Tulisi se islamin vastainen sota nopeaan.- tänne vaan
Eiköhän eu-ehto ole tänne sijoitetaan täällä tyhjää tilaa
saksa-ja ranska liian täynnä.
- 8+17
Sama epävakauttamisoperaatio mitä sionistit harjoittaa ympäri maailman. Tuhotaan sivistyneet maat hallitsemattomalla t********** maahanmuutolla.
- homostellaan kaikki?
Media ja viihdemaailma on täynnä ho-moseksuaaleja.
Jatkuvasti tulee kokoajan uusia kaapista ulostuloja.
Ja ho-mo palkkaa vain ho-moja. eli koko ala homostuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1916782- 382471
- 1872149
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101443Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1251431- 731117
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241067Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,311048Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke13976Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44971