Minä olen vihreä stadilainen

enkä minä edes tiedä miltä polttopuu näyttää,tai miten sellaista käytetään.En minä ainakaan sellaisia tarvitse,sähkö tulee mulla seinästä ja sossusta saan ajoittain liksaa,että pääsee vähän pössytteleen.
654
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

PersuTussuvainen on kieltänyt kolmesti kaikki polttopuut! Hänen päänsä sisästä on kuulunut uhkaavia ääniä EU:sta ja nyt Tossua pelottaa. Saunaa ei enää lämmitetä klapeilla.

Äänestä

Vihreillä stadilaisilla on elämä kovaa,jalat ei maata kosketa ja pää on "pilvessä" jatkuvasti.

Äänestä

Ei kai peruSSpuupäät sentään klapeiksikaan kelpaa??

Äänestä

Me helsinkiläiset, lähellä merta kun asumme, puhumme myös kaikki ruotsia ja syömme silakkaa.

Tiedämme myös, että kaikki maailman ongelmat lasten allergioista maailman ylikansoitukseen johtuvat pakkoruotsista, mutta pidämme siitä yhä kiinni ihan vain Pohjois-Suomen asukkaiden kiusaksi.

Olemme myös kaikki homoja, mikä tietenkin tietää ankeata tulevaisuutta kaupungin kasvulle, mutta olemme ratkaisseet ongelman kutsumalla mahdollisimman paljon maahanmuuttajia, mieluimmin muslimeja, sillä ne ärsyttävät Pohjois-Suomen persuja kaikkein eniten.

Äänestä

Me vasurit taas käymme maalailemassa venäjän suurlähetystön suojatietä,aina välillä sateenkaariväreillä.Paikkojen sotkeminen on meille tärkeintä.

Äänestä

Olispa nyt vaalit katsottas miten vihreiden ja vasurien kävisi.
Taitaisi hyysäreille tulla rökäletappio ja niin tietysti tulisi ja
vastaisuudessa vasta tuleekin.

Taidatte pudota pois kokonaan politikasta, toivottavasti, takin-
kääntäjät.
Heidi Hautalakin mikä lurjus vastaamassa valtionyhtiöistä.
Hyysää vaan tänne lisää elätettäviä.
Onneksi nuori sukupolvi panee kampoihin niinkuin kokoomuksen nuori nainen jo teki, ei nuorisolle kuulu elättää
somaleita vauvasta vaariin.

Pitäkää nuoret vaan puolenne.
Vanhat konkarit on kahmineet itselleen niin paljon omaisuutta
että eivät välitä tulevaisuudesta tuon taivaallista, katsovat
vaan omaan napaansa. Näin on.

Norja palauttaa jo somaleita kotimaahansa, seuraavaksi on Suomen vuoro.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


de gröna kirjoitti:

enkä minä edes tiedä miltä polttopuu näyttää,tai miten sellaista käytetään.En minä ainakaan sellaisia tarvitse,sähkö tulee mulla seinästä ja sossusta saan ajoittain liksaa,että pääsee vähän pössytteleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu