Jäi onneks poliisin haaviin kyseinen tyyppi.Talkkarina terveyskeskuksessa,mitä lie suunnitellu tekevänsä niillä räjähdemäärillä.Perheellinen vielä niin luulis ny vähän järkee olevan ettei kotiinsa varastoi tollasta kamaa.Siinä vois oman kämpän lisäksi lentää taivaan tuuliin myös naapurin talot.Ristus mitä hulluja löytyy.
Pommimies
Joopajoo2
27592
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
missäpäin hankoa tämmöstä ollu?yleensä koko kylä tietää mutten oo kuullu viel.iltalehdessä ainaki juttua tästä.et olivat jo 3peräkärrillistä aseita ja räjähteitä vienny sielt.
Tulliniementiellä just vähän ennen ku mennään alas tullarin rantaan.Vieressä on sellanen hieno valkoinen kivitalo jossa nätti samantyyppinen kiviaita ketjuilla
ai sielläpäin.joo noh kyl mä sen hienon valkosen talon tiedän eli siitä seuraava?jos vaik lähtis iltakävelylle siihe suuntaan.oliko kyseinen henkilö tunnettu/tiedetty tämmösestä"toiminnasta"?
Se on sellanen kiellettävä puutalo joka kaipaa uutta maalia,Yks seinä vähän viehättävä.Harrastanu tollasta pommien keräilyä ihan pennusta saakka.Uutena vuotena kuuluisa siitä että tekee omia pommeja dynamiitistä yms
Siis Kellertävä puutalo tarkoitin,sori kirjoitusvirhe
Ja siis vihertävä seinä ei viehättävä : )
Ja siis vihertävä seinä ei viehättävä,hemmetin älypuhelin
joo,no nyt tiedän paikan tai hahmotan sen talon!eli se henkilö siis oli tunnettu jos kerran tehny pommeja ite jne.aika ironista ku tullarit käynny siel ja viel tulliniementie.noh,hyvä et kävivät siel.ainaki yks "paukkupesä"pois.
Ajatelkaa jos talo olis räjähtänyt...ja ohikulkijat... Tai jos tyyppi olis päättänyt räjäyttää jotain muuta... Tai joku olis ostanut siltä räjähteitä ja mennyt räjäyttämään jotain... Ihme fetissi!!!
kyllä tässä on tehty kärpäsestä härkänen,kyseisen kaltainen 3 peräkärryn tuliannos pitäisi löytyä jokaisen itseään kunnioittavan suomalaisen patriootin kellarista.kukkahattu tädit hävetköön kritiikkiään..valistuneimmat kaupunkilaiset tietävät kyllä henkilön kirjoittaneen myös kansainvälistäkin huomiota saaneen runokokoelman kordiitti ja minä.
No ei muuten ole,aiemmin oli tehtaassa töissä josta sai fudut muutama vuos sitten.Sen jälkeen terkkarissa Talkkarina.tää tyyppi ei oo mikään runoilija vaan ikäisekseen ihan lapsen tasolla ja leikkii jollain pommeilla
Paikallisessa kahvilassa puhuttiin kyseisen henkilön 9/11 päivän kunniaksi räjäyttävänsä kaupungintalon...................????
Laitoin poliisille nettivinkin. Koko keskustelu ketju täynnä viestejä jotka saattavat johtaa henkilöllisyyden paljastumiseen. Nauttikaa bilepakuista.
henkilöllisyys ei muka saisi paljastua, siis lain mukaan ei pelkästään sun sairaiden mielipiteiden?
yksinkertainen tyyppi.
Nyt pelottaa.
Ja lepakkomiehen pointti oli...?
ois nyt ees teebeen ja k-hallin räjäyttänny hitto soikoon ja sen saatanan ruman keskuskoulu alueen siin samas,ois se silta kans joutannu pois.
tulliniementiellä joo muttei valkosen kivitalon vieressä vaan muutama talo keskustaan päin,ihan vaan tarkennus ettei väärää taloo kukaan kyttää.Mutta eiköhän kaikki jo tiedä mistä talosta kysymys
kemissähän just joku autotalli räjähti ku jotai sodanaikasia pommeja sorkkivat.siin kuoli yks henkilö.oishan hangos kans voinnu käydä noin.
NIIN HANGOSSAHAN NOITA KYTTÄREITÄ RIITTÄÄ. Ei sillä talolla ole mitään tekemistä asian kanssa . Mut pitää silti käydä katsomasssa , tosi pimeetä
samaa mieltä ku ihmekylä!kyttäreitä joka paikas,ja hangoshan niit riittää!
Uskomatonta paskan jauhantaa.
mitä kuulu tämä bombimeesi?onkko hän häkkissä nyt?
Kyttäreitä riittää joo, kuka tietää kaljun(?), jolla on silmälasit?
mä tiedän yhen pitkätukkasen kaljun jol silmälasit!
Joo ei tosta mihinkään häkkiin joudu, ihan luvallista puuhaa nuo sotaaikaisten ammusten keräily näitä keräilijöitä on kyllä hangossa useampiakin.