Tämä idiootti lahko

Näillä on sen verran idioottimaiset tavat toimia että vastustaessaan homoja itse asiassa hyödyttävät homoliikettä enemmän kuin vastaava määrä homoaktivisteja voisi edes kuvitella saavansa aikaan.
fi.wikipedia.org/wiki/Wesboron_babtistikirkko

Näiden takia homoliikkeen ei tarvitse hirveästi nähdä vaivaa mustamaalatakseen vastustajiaan tai esittääkseen kritsoijansa mahdollisimman negatiivisessa valossa.
Joku 100:n hengen porukka ja kykenee kääntämään suuren yleisön mielipidettä tehokkaammin homomyönteisemmäksi kuin 1000 homoaktivistia.

3

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ärsyttää kun tuollainen porukka pilaa kaikkien kunnollisten tuomiopäivä-varoittelijoiden maineen.

      • ---

        "Kunnollisten tuomipäivävaroittelijoiden"

        :D


    • Westboron babtistikirkon toiminta perustuu pitkälti nimenomaan ihmisten provosoimiseen ja sen kautta hyökkäyksen kohteeksi joutumiseen joka luonnolisesti sitten antaa heille oikeuden haastaa provosoimansa hyökkääjä oikeuteen ja tehdä rahaa tätä kautta. Ja tietysti muutenkin tavoittelevat pääasiassa vain julkisuutta.

      Kaikista pahin tosin on se että valitettavan monet homovastaiset ihmiset ottavat kyseisen kirkon kampanjat äärimmäisen tosissaan ja puolustelevat näiden toimintaa. Ja tietysti surullisinta on se että valtaväestö kuvittelee ylipäänsäkin Raamatun olevan yksiselitteisesti homovastainen vaikka kyse on vain kauan kestäneestä kristinuskon enemmistön tavasta tulkita Raamattua ja todellisuudessa asiasta on myös muunlaisia täysin valideja tulkintoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      8
      1528
    2. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1155
    3. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      108
      1088
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      953
    5. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      62
      827
    6. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      184
      749
    7. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      726
    8. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      81
      725
    9. solmussa solmussa

      Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
      Ikävä
      35
      679
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      42
      633
    Aihe