Näillä on sen verran idioottimaiset tavat toimia että vastustaessaan homoja itse asiassa hyödyttävät homoliikettä enemmän kuin vastaava määrä homoaktivisteja voisi edes kuvitella saavansa aikaan.
fi.wikipedia.org/wiki/Wesboron_babtistikirkko
Näiden takia homoliikkeen ei tarvitse hirveästi nähdä vaivaa mustamaalatakseen vastustajiaan tai esittääkseen kritsoijansa mahdollisimman negatiivisessa valossa.
Joku 100:n hengen porukka ja kykenee kääntämään suuren yleisön mielipidettä tehokkaammin homomyönteisemmäksi kuin 1000 homoaktivistia.
Tämä idiootti lahko
3
115
Vastaukset
Ärsyttää kun tuollainen porukka pilaa kaikkien kunnollisten tuomiopäivä-varoittelijoiden maineen.
- ---
"Kunnollisten tuomipäivävaroittelijoiden"
:D
Westboron babtistikirkon toiminta perustuu pitkälti nimenomaan ihmisten provosoimiseen ja sen kautta hyökkäyksen kohteeksi joutumiseen joka luonnolisesti sitten antaa heille oikeuden haastaa provosoimansa hyökkääjä oikeuteen ja tehdä rahaa tätä kautta. Ja tietysti muutenkin tavoittelevat pääasiassa vain julkisuutta.
Kaikista pahin tosin on se että valitettavan monet homovastaiset ihmiset ottavat kyseisen kirkon kampanjat äärimmäisen tosissaan ja puolustelevat näiden toimintaa. Ja tietysti surullisinta on se että valtaväestö kuvittelee ylipäänsäkin Raamatun olevan yksiselitteisesti homovastainen vaikka kyse on vain kauan kestäneestä kristinuskon enemmistön tavasta tulkita Raamattua ja todellisuudessa asiasta on myös muunlaisia täysin valideja tulkintoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt343269Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.441619Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö191001Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi32989- 59953
Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.22948Tuli vain mieleen
että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -37860Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä36813Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173803- 48719