Laajasuontie 33-uskallatko hakea?

Olisi kiva tietää minkälaista väkeä aikoo hakea näihin uusiin kaupungin vuokra-asuntoihin? Jättäkää joku hakematta tukiasuntojen takia? Itse ajattelin kaikesta pelottelusta huolimatta hakea ja koittaa onnea. Aivan tavallinen nuoripari siis kyseessä. Toinen opiskelee ja toinen käy töissä :)

Muita?
3173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Seutu ainakin on asiallista ja rauhallista enimmäkseen, joten olettaisin että mitään hätää ei ole. Tosin tietoni perustuvat vain alueeseen itseensä, uusista vuokra-asunnoista en ollut kuullutkaan :)

Äänestä

Itse haen myös asuntoa kyseisestä kohteesta. Olen vastavalmistunut yliopistosta ja ihan tavallinen suomalainen. :)
Soittelin Stadin Asuntoihin tänään ja aika tylysti vain 6%:lle tarjoutuu asunto kyseisestä firmasta. En siis pidä toivoa korkealla, mutta asunnon tarve olisi kyllä suuri. Muutenkin yksityisillä markkinoilla saa maksaa itsensä kipeäksi, joten tämä olisi kyllä paras tapa (ja asunnot vielä UUSIA!). ;) Pidetään peukkuja!

Äänestä

Eiköhän somalit ja kurdit vie sossun piikkiin asunnot tästäkin talosta, joten ei kannata tuhlata aikaa turhaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mm911 kirjoitti:

Olisi kiva tietää minkälaista väkeä aikoo hakea näihin uusiin kaupungin vuokra-asuntoihin? Jättäkää joku hakematta tukiasuntojen takia? Itse ajattelin kaikesta pelottelusta huolimatta hakea ja koittaa onnea. Aivan tavallinen nuoripari siis kyseessä. Toinen opiskelee ja toinen käy töissä :)

Muita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu