Tänään selvisi, että Tale on lopettelemassa vasta ysiluokkaa. Koko muukin poppoo (Ida, Elias, Lari ym) ovat yhtäkkiä muka 15-vuotiaita. Aikaisemmin koko poppoo oli lukiossa, ainakin oppikirjoista päätellen. Nyt vaikuttaa sltä, että sakkia on nuorennettu, koska käsikirjoittajilla meni onseptiy sekaisin ja kenelläkään ei ole aavistustakaan hahmojen todellisesta iästä. Lapset kun vanhenevat niin eri tahtiin. että kukaan ei pysy kärryillä, LOL. Heidi oli sängyssä jannen kanssa jo pari vuotta sitten, mutta ei muka tiennyt, että tämä oli vasta 13 vuotias.Luuli yliopisto-opiskelijaksi. Voiko kukaan olla niin tyhmä? LOL :DDDD
Nuorison ikä?
2+18
12455
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ja Oliver kasvanut parilla vuodella kesätauon aikana, muut eivät eli Peppi sitten on jo toista vuotta raskaana. Pitkä raskaus etten sanoisi.
Idahan on vata 9luokalla, kun hän sanoi, että hänen täytyy opiskella että saa peruskoulun päättötodistuksen, kun on ollut niin paljon sairaalassa.
13-vuotias yliopisto-opiskelija, joka pelaa Jokereiden ykkösketjussa.
Pitäjänmäen Tarmon A- tai B-juniorit on oikea joukkue. Siinähän Larikin kiekkoili, ja vieläpä niin hyvin, että oli siirtymässä suoraan NHL:ään. Kova on Suomen kiekkotaso pikkupoikien divarissa!
Ei oo sanottu että ne olisi 15v. Ne on vaan jäänyt muutaman kerran luokalle
Severi on vanhantunut nornmaalisti, mutta OJ:lle kertyi n. neljä vuotta yhden vuoden aikana. Kun OJ syntyi, Tale, Elias Ida ja Lare olivat tuolloin ihan saman näköisiä kuin nykyään, vaikka olivat vasta kolmetoista vuotiaita. :D Normaalisti murrosiän alussa ulkonäkö muuttuu nopeasti ja myös pituutta venähtää lisää. Larea kyseltiin rapakon taakse jo kolmetoista vuotiaana. Kova on pojan taso jääkiekossa! Tosin pojalle pukkasi jo vahvaa sänkeä leukaan samassa iässä ja ulkomuoto oli myös hämmästyttävn aikuismainen, vaikka oli siis vasta seiskaluokkalainen. Tale istui Lontoossa baarissa ja sai kaljaa n. neljätoista vuotiaana mukisematta. Talen neitsyys meni jo kaksitoista vuotiaana. LOL :DDDD
oj ei vanhentunu! sen ulkonäkö vaan muuttu.
On noi salkkarinuoret ihan ylikasvaneita, eikö oikeesti ohjelman tekijöillä ole mitään käsitystä nuoriin liittyvistä asiosita? Oon nyt ysillä, enkä tunne ketään ysiä joka ois noin pitkä ja leveeharteinen... Noi näyttelijätkin on jo oikeesti aikuisia :D
Ihmetyttää oikeesti jo ettei nuo ole edes vielä lukiossa.
Kyllä, hyvin ihmeellisiä on nämä salkkarihahmojen iät:
Jonkin aikaa sitten oli Talella lukion matikan kirja käytössään, minkä johdosta luulinkin, että tämä ikuinen ysiluokka on ohi, mutta samaan aikaan Eliaksella oli yläasteenkirja. Se siitä haaveesta.
Oliver vanheni useita vuosia yhdessä yössä, mutta Peppi on yhä raskaana.
Ja vielä tähän koulunkäyntiin; mikä muuten on sellainen koulu, että siellä käydään keskellä kesää, taannoin oli koko porukka viikkotolkulla kesähelteessä koulussa.
Eiköhän tästä lopulta lokakuuhun mennessä seuraa se, että OliverOJOuzei sekä Severi ovat samalla luokalla Talen ja näiden muiden kanssa.
Ainahan ne on yläasteella olleet, se pitkäletti skeittaaja oli lukiossa, siks se oli niin ihmeellistä. missä vaiheessa ne ois muka lukioon menneet, ja miten he kaikki ois voineet samassa lukiossa olla? ja tuskin he kaikki ois ees lukioon menneet.
Jannen ikä on sanottu ainakin varmuudella, 15-vuotias oli silloin kun meni Heidin kanssa sänkyyn. (Joku pari vuotta sitten?) Nyt ovat vielä ysillä ja vasta menossa lukioon/amikseen. Sen sijaan Roni on lukio-ikäinen ollut jo silloin kun tuli sarjaan. Ja tosiaan näyttelijät on hahmojaan vuosia vanhempia eikä sarjan aikakäsityksillä ole muutenkaan mitään tekemistä todellisen elämän kanssa. Ja jos totta puhutaan, niin noi menee kyllä ihan hyvin yläastelaisista. Mutta esim. sarjan alkuaikoina Saku, Kalle, Miia yms. meni ihan hyvin näyttelijöiden itsensä ikäisistä, lukiolaisilta. Ei näyttänyt niin pennuilta kuin joku tale.
oliver tuskin vanheni vuosia, enemmänkin pituutta. sen näyttelijä oli pakko vaihtaa ennen kun se alkaa näyttämään tytöltä.
Mut eiks se olis modernia?