Yle fem

nyt hyvää menoa ruotsissa.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Yle on ruotsalainen ja suomenhurrien suojatyöpaikka.

Äänestä

P*skapäälle nimettömälle joka vihaa Yleisradiota: ai että mä vihaan mainos-teeveetä. Inhoan televisio-ohjelmia, missä ohjelma katkeaa viiden minutin välein kovaäänisten mainosmölyämisten takia tai missä on tuote-sijoittelua: en koskaan ole ostanut mitään mainosten perusteella, en koskaan ostaisi ja vihaan niitä p*skanaamoja, jotka fyllihuulet törössä ja anokrektikkokropat ta narsisti julkkisnaamat tanassa telkkarissa mainostaa, että farkut iih saa niinku dressmannista tai että osta coca-colaa tai että syö pitsaa, kun Heseli -firma tiristää juustot. Akat aina huulet törössä ja naurettava huoran ilme naamalla niissä mainoksissa ja mainostne miesäänet on varmaan epäonnnostuneita autokauppiaita, jos siihen riittää muka matala ääni, että on vakuuttava sonnan myynnissä tai mainosäänenä.

Yleisradio puhtaaksi kokoomuksen liike-elämänarsismilta, kiitos. Pitää olla jotakin hyvää ja jotakin luotettavaakin. Mulkut saa katsella Salkkareitansa, mutta kaikki ei halua!! EI lisää oikeistolaisia tai sijoittajia Suomen kansan luotettaville kanaville ja nimipolitiikka pois,eli ei kiitos en halua nähdä, että jonkun jonka mies on yleisradiossa merkittävä johtaja, että kohta siellä on jokaisen sellaisen tyttären tytär. V*tttu halpamaisuus kuuluu mainoskanavapaskiksisille, missä kanavien omistajien koko suku on narskuilemassa, etä näettekö hei mun naaman. Että niinku oon vaan viaton sijoittajaja se on ihan sattumaa, että mun täysipässi sukulainen on nyt julkkis, hei jee.

Lainsädäntöön pykälä, missä yksittäisen suuromistajan yrityksessä ei saa työskennellä ainakaan verovaroin tuettuna kuin korkeintaan yksi omistajan oma sukulainen. Että kun korruptiota lähdetään purkamaan. Toki eri asia sitten aina, kun valtio ei osallistu nepotismipalkattujen ja firman omistajan palkan maksuun verotulonsiirroilla.

Äänestä
  • Joo, olen samaa mieltä että nuo mainoskatkot ovat menneet ihan älyttömyyksiin kaupallisilla kanavilla, linja tuntuu olevan se, että katkoja on mahdollisimman paljon, itse ohjelma tuntuu välillä katkolta mainoksien seassa.

    Samoin se että on mainoskatko ja sitten muka katko päättyy mutta sitten tuleekin perään uusi mainoskatko, jossa on ohjelman "sponsorit" eli on joskus jopa kolme mainoskatkoa peräkkäin, ennen varsinaista mainoskatkoa "sponsorit", sitten mainoskatko ja sitten taas "sponsorit", siis tuohan on ihan koomista jo, eikö voisi lailla säätää, että olisi se yksi ja oikea mainoskatko.

    Käytännössä en jaksa itse juurikaan enää katsoa kaupallisten kanavien lähetyksiä livenä vaan tallennnan ne digiboksiin ja kelaan ne mainokset aina ohi, harmi ettei digiboksissani ole mitään toimintoa, joka osaisi ne mainokset ohittaa automaattisesti...

    Yle Fem - kanavalta on muuten tullut joitakin ihan hyviä sarjoja, menevät varmaan monilta ohi, koska eivät "periaatteesta" katso kyseistä kanavaa.

    Äänestä

  • slafjsdkfjks kirjoitti:

    Joo, olen samaa mieltä että nuo mainoskatkot ovat menneet ihan älyttömyyksiin kaupallisilla kanavilla, linja tuntuu olevan se, että katkoja on mahdollisimman paljon, itse ohjelma tuntuu välillä katkolta mainoksien seassa.

    Samoin se että on mainoskatko ja sitten muka katko päättyy mutta sitten tuleekin perään uusi mainoskatko, jossa on ohjelman "sponsorit" eli on joskus jopa kolme mainoskatkoa peräkkäin, ennen varsinaista mainoskatkoa "sponsorit", sitten mainoskatko ja sitten taas "sponsorit", siis tuohan on ihan koomista jo, eikö voisi lailla säätää, että olisi se yksi ja oikea mainoskatko.

    Käytännössä en jaksa itse juurikaan enää katsoa kaupallisten kanavien lähetyksiä livenä vaan tallennnan ne digiboksiin ja kelaan ne mainokset aina ohi, harmi ettei digiboksissani ole mitään toimintoa, joka osaisi ne mainokset ohittaa automaattisesti...

    Yle Fem - kanavalta on muuten tullut joitakin ihan hyviä sarjoja, menevät varmaan monilta ohi, koska eivät "periaatteesta" katso kyseistä kanavaa.

    Yle- Fem näytti muun muassa tanskalaista sarjaa Vallan Linnaketta, jota en itse ole koskaan ehtinyt tai ymmärtänyt katsoa, mutta mitä on kehuttu yhtenä parhaimmista sarjoista koskaan. Lisäksi Yle-Fem on loistava kanava siitä, että se näyttää Sverige tv:n Morgon nyttia ts. Ruotsin aamu-tv:a: minusta on ihan normaalia informaatiota Suomessa saada suomalaisenkin tietää halutessaan, mitä Ruotsissakin puhutaan ja usein Femin toimittajilla on mielestäni parempi ajantasainen info maailmanpolitiikasta, kuin joskus edes muulla Yle:lla.

    Jokainen normaaalisivistynyt suomalainen pystyy katsomaan Ruotsin aamu-tv:a ja ymmärtämään koulusivistyksellään ainakin osin , mitä siellä puhutaan. Suurempi kunnia Yle:ssa kuuluisi ainoastaan Yle:n Oddasat- toimitukselle, koska mikään ei ole kiinnostavampaa, kuin nähdä uutiset oman kansansa kokemuksista ylä-Lapissa.

    Muuttaisin maasta, jos tässä maassa väestön kaksikielisyys kiellettäisiin.

    Ei pysty katsomaan mainoskanavia, ei, ei kokkarinuorten julkissektorikaupallistamis-ajattelulle.

    Äänestä

Fem kanavalta tuli ohjelma Malmön poliisit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


4+0 kirjoitti:

nyt hyvää menoa ruotsissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu