Tukiaiselle uusi turvamies??

Jostain kuulin että Womans MC 1%:n presidentti Jarnalla olisi yhteyksiä Suomen Mafiaan ja sieltä olisi tulossa capo di capo Tomi Vaittinen Tukiaisen keikoille turvamieheksi.

Loppuu ainakin vanhusten törkeä käytös Tuksun keikoilla, Tomi Vaittinen on ammattilainen vanhusten käsittelyssä.
441626
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 44

Vanhimmat

Oliks tää Vaittinen se joka raiskas jonkun mummon aikoinaan? Ihme mafiapomo!!

Äänestä

Mitä turvamiestä niissä on tähänkään mennessä tarvittu. Pitäähän surkeimmassa läävässäkin olla järkkäri, jos alkoa anniskellaan.

Äänestä
  • Jos vaikka joku mummo haluaisi kunnolla takaapäin?!!??! Se olisi kunnon yleisönpalvelua että olisi tälläinen palvelu vanhuksille tukisen keikalla.

    Äänestä

  • Keikkaa puskee kirjoitti:

    Jos vaikka joku mummo haluaisi kunnolla takaapäin?!!??! Se olisi kunnon yleisönpalvelua että olisi tälläinen palvelu vanhuksille tukisen keikalla.

    No eihän missään räkälässä edes käy nuoria, jotka ovat itsetietoisia tasostaan ym. Kyllä se yleisö on enemmänkin 50 - 70 vuotiasta osastoa joista osa alkoholisoituneita pappoja ja mummoja. Joille on maailmanluokan tapahtuma nähdä livenä joku räkättipeltopelätti Tuksu tms.

    Äänestä

Tuksu EI SAA MIESTÄ vaikka MAKSAS ihan rahalla. Turvamies firmasta on KALLIS ja harrikka mopo porukka ei ota Tuksuu ilmasiksi.

VALE ja ISO VALE = Tuksun jutut.

Äänestä

Mikäs mies se olis jos ämmiä tulis hakkaan?

Äänestä
  • On Vaittinen rajummastakin lusinut kuin naisten hakkaamisesta. Kongeilla kunnioitettu kaveri.

    Äänestä

  • Kongi kajahtaa kirjoitti:

    On Vaittinen rajummastakin lusinut kuin naisten hakkaamisesta. Kongeilla kunnioitettu kaveri.

    Onko naisten hakkaaminen jotain tosi rajua? Ihan kuin vanhustenkin hakkaaminenkin? Vau miten rohkee!

    Äänestä

  • jopa on mediittiä! kirjoitti:

    Onko naisten hakkaaminen jotain tosi rajua? Ihan kuin vanhustenkin hakkaaminenkin? Vau miten rohkee!

    Tosi "rohkee" ja kyseinen pelle pikamulukku on lusinut kaikki tuomionsa pelkääjien osastolla. Kerran oli yrittänyt kerroksille mutta sai turpiin välittömästi.
    Se että pahoinpitelee 78 vuotiaan mummon ja lopuksi raiskaa sen, herättää normaaleissa niin pahan reaktion normaaleissa venkuloissa, että he muksivat tuollaiset vidduvaittisen mennen tullen.
    Eikä niillä ole herkkua siviilissäkään. Jos asia olisi totta ja siitä tieto kulkee, saisi Vaittinen vatipäähänsä jokaisella keikalla.
    Älkää edes tuputtako moista yhtälöä.

    Äänestä

Poke lyö sen rautoihin jos alkaa jotain kapakassa uhota.

Äänestä
  • Tuskin löytyy portsaria joka uskaltaa Suomen Mafian johtajaan koskea. Vankilassakin kuulemma oli yksi vankilan jefeistä kongeilla.

    Äänestä

  • Muurin takaa kirjoitti:

    Tuskin löytyy portsaria joka uskaltaa Suomen Mafian johtajaan koskea. Vankilassakin kuulemma oli yksi vankilan jefeistä kongeilla.

    Kyllä se on sitten viimeinen keikka tuksullekkin jos sellaisen ottaa kapakkaan mukaansa. Kukaan kapakanomistaja ei lähde mitään rähinäporukkaa palkkaamaan tai on sitten pikkasen hullu.

    Äänestä

  • Muurin takaa kirjoitti:

    Tuskin löytyy portsaria joka uskaltaa Suomen Mafian johtajaan koskea. Vankilassakin kuulemma oli yksi vankilan jefeistä kongeilla.

    Suomen Mafia? Ennemminkin epätoivoisten tunareiden pellekerho.

    Äänestä

Tomi Vaittinen on 55 kg pikkupoju.

http://keskustelu.suomi24.fi/node/3216610

Kunnostautunut mummojen rullaajana.


Re: Tomi Vaittisen "Suomen Mafia"?

ViestiKirjoittaja hostile751 » Pe Elo 13, 2010 2:36 pm
Luin jutun nyt kokonaisuudessaan ja tämä on sama Vaittinen, joka oli Kuopion Läänillä -04 Stop-kurssilla, joka oli kokin pedari/raiskarien yms... kurssi.(nythän Kuopiossa ei tätä osastoa ole). Siellä osastolla oli eräs Sörkästä kurssille tullut tyyppi, jonka eräs EK-vanki tunnisti ja hän oli Subutex-hoidossa. Tämä EK-vanki sai sen pedarin tuomaan varsinkin viikonloppuisin subua(kun pamput ei tarkastaneet niin hyvin suuta, kuin hoitajat viikolla). EK-vanki toi mulle subua viikonloppuisin. Sitten se sai yhden äkin siirron sijoitteluun Turun läänille ja mulla oli ovet auki, koska olin putsarina ja Tämä EK-vanki kertoi subu-lähteensä mulle, kun en sitä koskaan kysellyt. Niinpä Tein minulle "todella" edullisen diilin sen pedarin kanssa ja tämä Vaittinen alkoi kuljettaa subua sieltä pedari-osastolta minulle ja kamulleni, joka viikonloppu 30-40mg, jotka poistettiin tutuillemme. Tätä jatkui 2-3kk, kunnes Vaittinen lähti Konnulle takaisin ja minut heitettiin ilman selitystä(vaikkei sitä tarvitsekkaan)Pyhäselkään tunnin varo-ajalla, kuten se EK-vanki. Ilm. Vaittinen vasikoi jostain syystä EK-vangin ja pois lähtiessään minut, varmaan huvikseen. Toso lieron oloinen tyyppi. Porno-lehtiä oli aina vailla ja niillä subu-toimitukset nopeutui. Ne oli pedari-osastolla kiellettyjä. Ainakin silloin mies oli kuin heinäseiväs, eikä voimaa nimeksikään... Mikä tapaus!!!

Äänestä

Siis onx tää SE TampaX MC?!

Äänestä

Kviinikö se itse täällä tälläisiä uhoja kirjoittelee, että turpaan tulee jos ette tykkää shöystä? Minusta tällästä uhoamiasta on ollut jo viime keväästä asti ja silloin oli kova shöy valita niitä turvamiehiä jo? Ei niitä hoopoja tainnut kuitenkaan kovinkaan monta siihen hommaan ilmottautua ja nekin karkas ennen kesää?

Äänestä

Suomen Mafia ja V.V.S (Vain Vahvin Selviää) tukevat Woman's MC 1% apuna Tukiaista.

Saattaa monen näädän puntti tutista, nyt on Tukiaisella voimaa takana!!

Äänestä

Vai että ihan suomen mavia ja voman mc!! Hähähhähähä. Kyllä naurattaa jarnan touhut. On niin naurattavaa jarnan touhut ettei voi kun nauraa. Hähähhähähähääh. Vomans mc ja jarnan vesipyssy. Hähäjäjjäjäjjäjäjäjjäjääääää. Nauretaan täällä koko perhe jarnalle ja naapurillaki suupielet nykii kun ajattelee jarnaa. Hähähähhähähähä ja vielä kovempaa naurua jarnalle HÄHÄHÄHÄHÄHHÄJÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄHÄJÄJÄ!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Vaittinen on kova kundi ja naisten mies.

Äänestä

Löytyykö tyypistä kuvaa?

Äänestä

Tuleeko Suomen Mafia seuraavalle keikalle turvamieheksi?

Äänestä

Vaittinen tulee kai Jakomäen keikalle.

Äänestä

Voi olla, että siellä läski tummuu.

Äänestä

Hyvinhän Pullukka on pärjännyt tähänkin asti keikoilla. Raavatkin miehet on poistuneet nenä verta tippuen Pullukan käsittelyn jälkeen keikkapaikalta. Useimpia on perässä seurannut kiitoksena rikosilmoitus hyvän vastuksen tarjoamisesta.

Äänestä

""Tein Artot!"
3.3.2013 21:18
0
Sulje
Suohirviö kertoo hieman taustoja siitä, miksi hänet syrjäytettiin Dolls Korporaation pääjuontajan tehtävästä. Blogista 3.3.2013 ote:

”… Moni on kysynyt, olenko vielä Johannan kanssa ystäviä ja tämä on nyt viimeinen kerta kun Johannasta kirjoitan mitään.

Emme siis ole enää ystäviä.

Tässä alku vuodesta Johannasta rupesi paljastumaan se ilkeä puoli. Sain selville esimerkiksi sen, että Johanna on puhunut minusta pahaa selkäni takana. Johanna on myös tehnyt turhia syytöksiä minua kohtaan julkisesti mm: sosiaalisessa mediassa. Viimeinen kerta, kun tapasimme, oli tammikuussa, jolloin Johanna vaati minua maksamaan hänen 200e ravintolalaskuaan, jota en todellakaan maksanut. Ei ole minun asiani maksaa muiden juomia ja ruokia. Illan aikana Johanna haukkui minua vaikka miksi. Sinä iltana tein kirjaimellisesti Artot.

Hyppäsin mitään sanomatta Lappeenrannan junaan, enkä sen jälkeen ole Johannaan minkäänlaista yhteyttä pitänyt, eikä ole aikomusta mitään yhteyttä häneen ottaakaan.

Nyt kun en ole ollut Johannan kanssa tekemisissä, niin olen saanut kaikenlaisia yhteydenottoja sekä yhteistyöehdotuksia. Minua siis tullaan vielä näkemään esiintymislavoilla, joten siitä ei ole mitään pelkoa!” "

Äänestä
  • Ei voi varmasti sanoa. Vaittisella on usein Suomen Mafian liivit josta parhaiten tunnistaa. Videolla ei näy liivejä.

    Äänestä

Jotain liivimiehiä nähty hesassa!! Olisko Suomen Mafia taas kehissä?

Äänestä

Samassa kirjoituksessa ensin aseen kanssa ja sitten kertoilee jo häiriköivästä naisesta. DD

Onko tuolla varaa kirjoitella häiriköinneistä.

Onpas todella hullun ja ruman näkäinen tämä mc jarna.

Äänestä
  • Puhuu yhdestä kohteestaan, mutta katkera kalkkuna ei kerro, että aikoo listiä monta muutakin kohtapuoleen.

    Äänestä

Jarnan ase on ilmakivääri.

Äänestä
  • Tai vesipyssy.

    Äänestä

Kumman leivissä Vaittinen on? Tuksun vai Womans MC:n presidentin?

Äänestä
  • Kuka on Vaittinen? Pyry Lahti oli Tuksun leivissä kunnes joutui vankilaan.

    Äänestä

  • Tappoi avovaimonsa kirjoitti:

    Kuka on Vaittinen? Pyry Lahti oli Tuksun leivissä kunnes joutui vankilaan.

    Kongilla ja siviilissä arvostettu kaveri, tuolta lisää tietoa

    http://www.murha.info/phpbb2/viewtopic.php?t=126

    Äänestä

Oliko Vaittinen se lihaksikas kaveri Tuksun lapin keikan yleisössä? Oli pikkutakki ja korvanappi eli henkivartijan välineet. Jotain kärhämää oli ainakin selvittämässä ja näytti saattelevan Tuksun illalla hotelille.

Äänestä
  • Sama kaveri oli Joensuussakin. Olisko ollut Vaittinen?

    Äänestä

Tukiaisella ei ole sellaisia rahoja että saisi oikean turviksen valvomaan

Äänestä

Tuleeko Tuksun turvamies turvaamaan käräjäjärauhaa??

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


WMC 1% kirjoitti:

Jostain kuulin että Womans MC 1%:n presidentti Jarnalla olisi yhteyksiä Suomen Mafiaan ja sieltä olisi tulossa capo di capo Tomi Vaittinen Tukiaisen keikoille turvamieheksi.

Loppuu ainakin vanhusten törkeä käytös Tuksun keikoilla, Tomi Vaittinen on ammattilainen vanhusten käsittelyssä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu