Millä järellä lähdetään tekemään tälläistä sarjaa,kun sarjaan tulee 5joukkuetta. Jypissä on puolet niitä,jotka pelannut loistavan kauden viime vuonna teamissa. Joutuvat tyytymään tällä kaudella muutaman hassuun peliin. Meneekö tytöt eteenpäin tällä kaudella vai tippuvatko?!! Joku järjen jättiläinen ollu tekemässä tämänkin kaupunkin jääkiekko joukkueita. Kyllä on touhua jyväskylässä!!! viime vuonna kiinosti vielä käydä teamin otteluita kattomassa kun oli kovia ja esiin nousi moni pelaAja,missä pelavaat nyt,ei tietääkseni ole enää b-ikäisiä. Salila,Suhonen.vilen???
B-TYTÖT
5
431
Vastaukset
- joo o
anna mun nauraa
- ei ymmärrä
Mikäs noin naurattaa? Ihan asia tekst mun mielestä oli. Jos jyväskylässä on näin asiat ni ei voi muuta kun ihmetellä?!?!
- Apula
Ei oo kyllä mitään järkeä koko B sarjassa, varsinkin jo sen takia jäädään pois suomisarjasta tai mestiksestä. Korkeintaan vois toimia "lisänä" mutta silloinkin kyllä ihmettelen sen mielekkyyttä jos joukkueita on noin vähän.
Kuopiossa on ollut onneksi järki mukana ja siellä on tehty kaksi suomisarja porukkaa. En tiiä mitä muita sarjoja ne pelaa.
Kyllähän tämä koko naiskiekon systeemi kokonaisuudessaan on todella sekava... Niin eri tasoisia porukoita joka sarjassa, kun voimasuhteet muuttuvat kesän aikana paljon enemmän kuin miestenkin/"poikien" sarjoissa- mmmh
"niin eri tasoisia porukoita joka sarjassa..." heh jep, pelit tähän mennessä päättyny 2-6, 2-0, 1-1, 2-0, 2-2 ei kovin epätasaselta vaikuta;D muttajoo, ehkä vähän hassu sarja ja 4 joukkuettahan tossa käytännössä on. ja jos jyppiläisiä pärjänny suomi sarjassa ja nyt jyp pelannu yhen tappion ja yhen tasurin niin kai nyt sitten noi muutkin joukkueet olis voinut suomi sarjaan vaan mennä, vai? en oikeen tiiä naisten suomi sarjan tasosta ku en ole pelejä nähnyt..
- näi o
mmmh kirjoitti:
"niin eri tasoisia porukoita joka sarjassa..." heh jep, pelit tähän mennessä päättyny 2-6, 2-0, 1-1, 2-0, 2-2 ei kovin epätasaselta vaikuta;D muttajoo, ehkä vähän hassu sarja ja 4 joukkuettahan tossa käytännössä on. ja jos jyppiläisiä pärjänny suomi sarjassa ja nyt jyp pelannu yhen tappion ja yhen tasurin niin kai nyt sitten noi muutkin joukkueet olis voinut suomi sarjaan vaan mennä, vai? en oikeen tiiä naisten suomi sarjan tasosta ku en ole pelejä nähnyt..
Jypin taso oisi koventunut jos olisivat suomi-sarjaan mennyt. Olisi tullu lisää pelaajia,viime kauden joukkueesta. Eli tiedä sitten oisko nuo muut joukkueet siellä pärjänny.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.898094Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m906098Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875567Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot685511Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134750Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232508Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys402380Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e61369Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71354Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa441190