Kertokaa Kaivokselasta!

Minkälainen paikka Kaivoksela on asua? Kertokaa! Ainakin asunnot näyttäisivät olevan siellä kohtuuhintaisia.
81001
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

..hintataso kertoo asuminen Kaivokselassa on..

Äänestä
  • Mitä ihmeen hirveää siellä muka olisi? Paikka näyttää samanlaiselta ja yhtä rauhalliselta, kuin esim. joku Etelä-Haaga. Ja H:gin keskustaan on lyhyt (11 km) matka, mikä taittuu nopeasti pikatietä pitkin! Suosittelen kaikille Kaivokselaa asuinpaikkana!

    Äänestä

  • joo kirjoitti:

    Mitä ihmeen hirveää siellä muka olisi? Paikka näyttää samanlaiselta ja yhtä rauhalliselta, kuin esim. joku Etelä-Haaga. Ja H:gin keskustaan on lyhyt (11 km) matka, mikä taittuu nopeasti pikatietä pitkin! Suosittelen kaikille Kaivokselaa asuinpaikkana!

    ..vähän rajaa vantaan köyhikit. Kyllä saattaa kaukaa katsoen näyttää ihmisten asuinalueelta, kuten Haaga, vaan...

    Äänestä

Jos on kakaroita, niin ala-aste, sekä yläaste ovat lähellä. Myös loistavat liikenneyhteydet: Hämeenlinnan motari/Myyrmäen juna-asema. Kaupatkin sopivan lähellä, ja loistavat pubit löytyy aivan vierestä ostarilta. :D

Äänestä

Olen asunut kaivokselassa vuodesta -98 lähtien ja alueeseen olen ollut enemmän kuin tyytyväinen. Lyhyt sekalainen plussa/miinnuslista

-no jaa, alue ei ole kovinkaan arvostettu. Miksiköhän ?
-Asukasparkkipaikat taloyhtiöissä
-Tunnetaan vain autoliikkeistään.
Hyvät "ruokapalvelut", joka suhteessa
Hyvät liikenneyhteydet
Osassa taloyhtiöistä erinomaiset rauhalliset piha-alueet
Paljon työpaikkoja

So, ihan hyvä mesta jos "voi" asua kerrostalossa.

Äänestä
  • No menee samalla nimimerkillä kuin edellinenkin, mutta lisäisin vielä pari seikaa:

    hyvät ulkoilualueet (mm. pyörällä metsää pitkin keskustaan keskuspuitoa pitkin)
    ei kovinkaan paljon örveltäjiä, paitsi usein ostarilla yhden miehen konserttia pitävä "S"....eli liikku voi yksin myös öisin....

    Äänestä

Kaivoksela on hyvä paikka asua olen itse asunut melkein 30 vuotta kyseissä paikassa ja eikä ole mitään valittamista paikassa.

Siellä ei asu ns. juoppoja ne ovat elintaso juoppoja suurin osa tarkoitan sitä, että he juovat omia rahojaan jotka ovat saaneet jostain perinnöiksi.

Ainoa miinuspuoli on Mine Barin nuoret aikuiset kantikset ne katsovat sinua kuin halpaa makkkaraa kun satut vaikka vahingossa menemään haastamaan jonkun bilisjoukkueen jäsenistä. Tai satut heittämään joukun vitsin mitä ne ei ymmärrä koska ovat tosikkoja. Ymmärtävät ainoastaa omat sisäpiiri juttunsa joita ne vatvoo yleensä päivästä toiseen.

Äänestä
  • että mine baarin nuoriso(mukaan lukien varsinkin henkilökunta) pitää jotain omaa wannabe ylhäistä yhteisöänsä. ei niiden porukkaan paljon tee mieli mennä juttelemaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minkälaista on? kirjoitti:

Minkälainen paikka Kaivoksela on asua? Kertokaa! Ainakin asunnot näyttäisivät olevan siellä kohtuuhintaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu