Olen ostamassa Nokia520 puhelinta. Minkälainen liittymä kannattais hankkia, kun tarve on seuraavanlainen : en juurikaan soittele, koska minulla on ipad jolla otan ilmaisia facetime ja skype puheluita. Nykyisessä kännykässä on prepaid, jota olen ladannut viimeksi kesäkuun alussa 20:llä eurolla ja vieläkin on puheaikaa jäljellä...nykyinen kännykkäni on vanha ja takkuilee siksi vaihdan puhelinta. Puhelimella olisi hyvä päästä nettiin, jossa tarvittaessa voin surffata. Voiko tuohon Lumia 520 hankkia prepaid paketin, jos tarve on noin pientä? Gigantin myyjä sanoi, että ei voi joku muu sanoi, että voi. Ipadissakaan ei ole sim- korttia ja hyvin olen pärjännyt ilmaisilla wifi yhteyksillä ympäri eurooppaa ja suomessa. Kotona on kuitenkin kiinteä laajakaista. Toivoisin asiallisia vastauksia kiitos!
Apua liittymän hankintaan.
2
224
Vastaukset
Morjesta,
Voit käyttää prepaidia ihan normisti myös Lumia 520:ssa, ja kieltämättä se kuulostaa kohdallasi järkevimmältä vaihtoehdolta :)
Homma riippuu oikeastaan vain siitä että minkäkokoinen sim-kortti sulla on nyt, ja saako siihen prepaidiin vaihdettua toista korttia jos se nykyinen ei käy Lumiaan. Kaikkiin prepaideihin ei välttis pysty vaihtamaan sim-korttia.
Muuten ei väliä, kovaa käyttöä vain :)
Tero@SoneraPartio
www.sonera.fi/sonerapartioHeippa!
Saunalahden prepaid -korttia ei ole mahdollista vaihtaa eri kokoiseen korttiin vaihtamatta samalla numeroa. Eli mikäli kortinvaihto tehdään, tulee sinulle käyttöösi uusi numero.
Liittymätyyppiin vaikuttaa mielestäni eniten tarvittavan datan nopeus. Saunalahdella kaikkiin laskutusliittymiin kuuluu nykyään kiinteä data, nopeudet alk. 256 kbit/s ja siitä ylöspäin.
Myös myyntipalvelumme auttaa mielellään sopivan liittymän hankkimisessa: 0800 94200
Ilana / Saunalahden Palstatiimi
http://palsta.saunalahti.fi/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun694909KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1923840- 1883621
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?783289Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo502979- 252004
- 241971
- 1871857
- 301696
- 431405