Kaikki lätkäfanit ja etenkin Jokerifanit ovat typeriä meukaajia ja räkä poskella huutelevia teinejä. Lätkä ei ole edes kunnon urheilua, kuten esim. yleisurheilu, jossa vaaditaan paljon enemmän fysiikkaa ja taitoa, jos ollaan edes kansallisella huipulla.
Maailman huipulle pääsee yleisurheilussa ani harva, mutta lätkässä niitä sinne päässeitä on tusinakaupalla johtien siitä, ettei lätkää pelataan vain harvoissa maissa. Jos verrataan jalkapalloa ja lätkää, niin niistä ei voi puhua edes samana päivänä, arvostuksen ja suosion suhteen. Jalkapallo vaatii paljon parempaa fysiikkaa ja taitoa, kuin lätkä. Se todistetaan jo sillä, ettei Suomella ole mitään asiaa maailman huipulle jalkapallossa, mutta lätkässä sen sijaan on ollut.
Naurettavat lätkäfanit!
Faktaa.
2
120
Vastaukset
- Hese.
Olet samaa mieltä. Lätkä on maginaalilaji maailmalla.
- MAALIPYSSY352
kannatan eri joukkueita < IFK. BLUES. TPS. ILVES. ÄSSÄT. LUKKO. TAPPARA.
MIELESTÄNI ÄSSÄFANIT ON TODELLA SYMPAATTISIA JA HERRASMIESMAISIA EIKÄ KÄYTTÄYDY KU JOKERIFANIT
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1256388Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716143Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443982Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482405Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1301447- 131289
- 1871118
- 64950