Kertokaa nyt mitä on jäänyt oppimatta esim 5 - 35 vuoden ajokokemuksella taksissa. Omanarvon tunto, nouseeko se ehkä joillakin. Jos löytyy joku asia mitä ei taksinkuljettaja tiedä ja kursilla tulee tiedoksi, niin miksi saa tällä hetkellä ajaa jos kyseinen asia vasta kursilla kerrotaan.
Koulutus rahastus
pahviaivokurssi
19244
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Jos tarkoitat sitä pakolliseksi tulevaa kerran 5 vuodessa käytävää päivän kurssia niin kyllä : se ei ole mitään muuta kuin rahastuskurssi. Täyttä schaissea.
Olen suunnitellut jos ensivuonna kävisi,kukahan järjestäisi edullisesti?
Veikkaan että hinnat ensi vuotta kohden vain nousee.......
Min väite perustuu? Tarjonta lisääntyy hinnat laskee. Missä yliopistossa voi tenttiä,että voi järjestää kurssin?
Tarjonta voi lisääntyä, mutta toisaalta porukkaa on aivan helvetisti vielä käymättä, ja koska on pakko käydä, loppupään kursseilla voidaan pyytää käytännössä vaikka tuplahintaa. Käyt tai itket ja käyt.
Eihän Ruotsissa taksihinnatkaan ole laskeneet vaikka tarjonta lisääntyi....se on vaan kukkahattutätien kertomaa.....
Eikös isäntä maksa?
Ei olen pankin renki
Luulen että vähän isännästä kiinni
140 egee Hämeessä,sisältää ruuan ja iltapäivä kahvin,siinä se onki päivän paras anti,jos ei kokki ole ollut ihan pihalla.
Missähän on kurssin "kouluttajat" saaneet oppinsa ja pätevyyden? Voikohan sen ostaa.
Tuo onkin erittäin hyvä kysymys.
Mikä on tosiaan kouluttajan pätevyysvaatimus, eli minkälaisella tietotaitopohjalla nämä "kouluttajat" vetävät koulutuksia.
Asiaa tuntematta heitän väitteen: mitään erityistä pätevyysvaatimuksia ei ole, hyvä supliikki ja hyvät "tuttavat", siinä kaikki oleellinen.
Kuka kieltää kysymästä kouluttajalta suoraan.
No noi taksarit on on ihan pelle porukkaa, Kyl ne koulutusta tarviikin, oikeesti.
No ne tiedä mistään mitään, vai ovatko ne vaan niin itsekeskeisiä, heti mulle kaikki nyt. V..ut säännöistä ja ammattiin liittyvistä herrasmiessäännöistä. Iha sama minkä vaikutelman asiakkaat saa. Paskaa jauhetaan heti kun kaveri selän kääntää, jopa asiakkaille valitetaan ja ruikutetaan.
pitääkö paikkansa.et kurssin voi käydä ensi vuonna tallinnan lautoilla, vois vetää koomat samalta istumalta
On jo pidetty laiva kurssi !
totta. eihän missään sanottu.että pitäisi olla pirteinpäin.eihän
Kursin ainoa tarkoitus on maksaa se, niin olet taas pätevöitynyt taksikuski tasan viideksi vuodeksi, eikä päivääkään yli.
Sama se on kuokki kuskeille oliko peräti 40 h vai että kurssin käyneitä koulutajia,älkää nyt kusko omiin muroihin,silloin hinta on ainaki tuplat . meneekö kuokki kortti jos ei käy tuota kurssia,vaikka tuskin koskaan tarvin sitä.
onko siellä tallinnan lautalla pallomeren vieressä taksisimulaattori.katottais kuka on kuka
Ihan vakavasti ,millainen koulutus on
kurssin pitäjällä?