Kuljetatko lapsiasi huumeissa?

Uudessa-Seelannissa on puututtu tähän erittäin vakavaan piittaamattomuuteen lasten ja sivullisten turvallisuudesta videon keinoin.
http://www.marmai.fi/uutiset/huumeiden vastaisesta mainoksesta tuli viraalihitti lapset keskustelevat kenen isa ajaa parhaiten autoa pilvessa/a2204800

On sanomattakin selvää, että lapsia ei kuljeteta minkäänlaisten päihteiden alaisena.
Jos tällaista havaitaan, niin jokaisen velvollisuus on soittaa välittömästi hätänumeroon mielipuolisen kuskin poistamiseksi liikenteestä.

Huumeissa ajavan ajokortti lähtee välittömästi hyllylle ja takaisin sitä ei käytännössä saa, joten meidän jokaisen liikkuminen on siten turvallisempaa.

1

60

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • leske

      Huumeissa ajavan ajokortti ei välttämättä heti lähdekään ja jos lähteekin niin takaisin sen saa muutaman kuukauden päästä.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      54
      1698
    2. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      16
      1544
    3. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      174
      1386
    4. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      82
      1383
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      302
      1306
    6. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      20
      1255
    7. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      975
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      61
      958
    9. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      33
      923
    10. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      347
      845
    Aihe