komisarioita jne. jopa kansanedustajina,ja ilmeisen paljon ihan siellä kannattajakunnassakin,isänmaallisia miehiä eittämättä.
Mutta kuinkas on vasureilla ja vihreillä,paljonko löytyy komisarioita tai konstaapeleita?
Veikkaan että vähissä on.....hohohohohoooo....mistähän johtuisi?
Mutta kuinkas on vasureilla ja vihreillä,paljonko löytyy komisarioita tai konstaapeleita?
Veikkaan että vähissä on.....hohohohohoooo....mistähän johtuisi?
Vastaukset 8
Vanhimmat
No poliisit ovat järkeviä ihmisiä,eikä mitään viherkommareita ja maailmanparantajia.
Vihervasemmistosta ei tietoa, kysy poliisihallinnosta. Kokoomus, demari ja kepulit ovat miehittäneet poliisihallinnon virkoja perinteisesti päälliköt, tarkastus ja johto sektorittain. Pitää olla poliisipäällikölläkin se lakitieteen kandin paperit ja hallinnontutkinto, siinä sitten voi persupassipoliiseja, komisarioita ja kenttää ohjeistaa ja komentaa.
No ei kai ne persut ole uutena puolueena vielä ehtineet poliisihallintoon asti,tai en tiedä.Mutta poliisimiehiä siis kuitenkin persuissa riittää,siitähän oli kysymys.
>Pitää olla poliisipäällikölläkin se lakitieteen kandin paperit ja hallinnontutkinto, siinä sitten voi persupassipoliiseja, komisarioita ja kenttää ohjeistaa ja komentaa.
Niinhän se Vistbacka on tehnyt.
Ihanaa poliiseja puolueessa.. Ne ossaa pidättää ja pamputtaa.... panna lihhaa piiloon tarkoittaen hirvijahtia..
Persuissa on paljon pienyrittäjiä,vasureissa ei.
>Persuissa on paljon pienyrittäjiä,vasureissa ei.
Joo, ja perussuomalaiset on Suomen suurin miestenpuolue, kun joka neljäs miesäänestäjä on perussuomalainen. :)
Vihreissä taasen on prosenttuaalisesti paljon telaketjufeministejä, huumeveikkoja, sisarusten paneskelijoita, homoja, ransuja, lesboja, kansalaistottelemattomia kettutyttöjä ja Niinistö. Toki eihän vihreissä mitään paljon ole, sillä he ovat pieni takiaispuolue, jonka hallitustakiaisuus poistetaan 2015. (viimeistään)
Vihreät taistelevat takiaissarjassa vasemmistoliiton kanssa ja hyrrätakkihan iski näyttävästi vihreiden sektorille, kun duunarit ovat heiltä karanneet luottamuksen puutteen vuoksi perussuomalaisiin, mutamaa homoa lukuunottamatta.
No ensin iski tietenkin hyrrätakin homoliputukseen Niinistö ja nyt eduskunnassa Tynkkynen homokravattiin hirttäytyneenä, josta toki sai luunapin otsaansa julkisesti ja nurkantakana potkun munille Heinäluomalta.
Tulikin sen jälkeen haastatteluun naismaisesti kimittäen, että olinpa sivistymätön ja Heinäluoma seisoi vierellä takaa vyönremmistä puristaen varmuuden vuoksi.
Näin saatiin taasen yksi viherpiipertäjä ruotuun aikansa haahuiltuaan.
Vihreät ovat homojen luvattu puolue.