tänään 6% mutta entäs

huomenna

Tänään meni kurssi 6% ylöspäin. Mitenköhän paljon nousee huomenna? Onneksi ei ole tullut mieleenkään myydä hyviä papereita pois matalien kurssien aikana.

5

2246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Piensijoittaja

      Jenkkikurssi näyttää nousseen reilut 9% joten noussee täällä aamusta. Katsotaan..katsotaan..

      Jokos lähtisi nousu käyntiin ihan yleisestikin.. masentava kesä takana.

      • toinen pieni

        Hiukan säälitti katsoa tässä taannoin televisiota, kun pari mummoa kertoi ostaneensa Nokiaa aikanaan 55 euron a-hinnalla eläkkeensä turvaamiseksi. Toivottavasti nousee vielä - ihan vaan noiden mummojen takia.


      • piensijoittaja
        toinen pieni kirjoitti:

        Hiukan säälitti katsoa tässä taannoin televisiota, kun pari mummoa kertoi ostaneensa Nokiaa aikanaan 55 euron a-hinnalla eläkkeensä turvaamiseksi. Toivottavasti nousee vielä - ihan vaan noiden mummojen takia.

        Niinpä. Enpä itse vanhempana uskaltaisi "turvata" eläkettäni osakkeilla. Varovaisuus on poikaa.

        Tällä hetkellä aion kyllä tuupata ylijäämät liksasta nokiaan seuraavat pari kuukautta. Muutaman pörssierän kerkesinkin jos ostamaan senttiä vaille 10 euron hintaan. Uudet mallit näyttävät ainakin omaan silmään hienoilta. Toivottavasti muistin riisua nokia rillit.

        Tulee mieleen morgan stanley ja 7.5 euron tavoite hinta, jota eivät vieläkään ole nostaneet vaikka itse ostavat nokiaa reilusti yli 10 euron hintaan.
        Todella törkeää kurssien vedättelyä. Älkää mummot uskoko yhdenkään "analyytikon" suosituksia. Näillä on aina omat intressit mielessä. Analyytikon ammattinimike pitäisi tehdä luvanvaraiseksi riippumattomaksi. Yököttävää.... morgan stanley on lähinnä kirosana minulle. ;)


    • rikastunut

      unohda sen tuskailu mikä kurssi on huomenna, äläkä katso sitä pörssistä . jätä rauhaan ostamiesi osakkeiden hintojen miettiminen vähintään 5v, katso sit miten on käynyt niin saat siksi aikaa ainakin mielenrauhan

      • TYperä Neuvo

        Kannattaa aina hätiköidä. Esimerkiksi ne jotka panikoivat vuoden 2000 tienoilla, ovat nyt 500% rikkaaampia. Vuonna 2000 ei tullut romahdusta vaan 5% bulli, jota kuitenkin seurasi viiden vuoden alamäki.

        Kyllä tuntui typerältä olla täysin käteisellä joulukuussa 1999, vaan eipä tunnu enää. Osakkeita ei kannata ostaa vieläkään, ei ne siitä mihkään nouse.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      109
      5015
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      429
      1587
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      193
      1152
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      111
      1133
    5. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      18
      1054
    6. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      1020
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      941
    8. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      931
    9. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      886
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      836
    Aihe