Stadin ykköset

Variantti

Sitähän me ollaan: 10-0 maalit viimesissä 4:ssä matsissa, 13/1 voittoa viimesistä 14:sta matsista.

Nää on faktoja, ei mielipideasioita.

Punakeltaset Stadin ykköset.

Kevyesti huonossa hapessa. Tuli duunattuu naamaan sitä sun tätä.

8

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 100<>

      Mutta kun liigan mestaruuteen ei tzadin herruus riitä, piirinsarjahan te siellä Itä-Suomessa pelaatte

    • kamalahti-hintti

      Nikerit ei ole edes leningradin ykkösiä. Onneksi koko rupujengiä ei ole enää vuoden päästä. Ja mikä parasta, ei tarvitse enää kuunnella sitä banaaneita mussuttavaa itä-helsinkiläistä paskasakkia katsomossa.

    • Selvännäkijä Claudia

      En nyt oloe katsonut aikaisempien otteluiden tuloksia Jokerien osalta, mutta tuo 10-0 maalit ei kyllä pidä paikkansa viimeisissä neljässä ottelussa. Eilenkin tuli turpaan 3-4 Jypiltä, jonka nuoriso laittoi rannelaukauksilla veskarimme hajalle! Voihan täällä kirjoittaa, että seuraava ottelu voitetaan 100-0, mutta eihän se ole mitään faktaa tai mielipiteitä. Fiktiota ne ovat ja niiden varaan on hyvä rakentyaa ensi kausikin. Kyllä fiktioiden avulla pärjätään!

      • ihan selvä ??

        Oli kyse Jokerit - HIFK matseista.......


    • reds

      HIFK vie tällä kaudella suomen mestaruuden.

      • pappa betala.....

        No, sitten todellakin vie eli varastaa.


    • Yhteinen nimittäjä

      Mitäs täällä vielä länkytät? Liity lajitovereihesi ja ryhdy seuraamaan vaikka ringetteä. Narrit on menneen talven lumia. Mahorkka-areena kumisee tyhjyyttään joka pelissä ja tunnelma on kuin hautajaisissa. Nykyään eivät kehtaa enää edes ilmoittaa maksaneiden katsojien määrää - vaikka nehän pystyy jo sormilla laskemaan. Ensi kaudella siellä sitten haisee paska ja balalaikka soi.

      • Itä-Helsinki

        Niin, ensi kaudella narrit tulee näyttämään aivan erilaiselta, ja pelaa eri sarjaa. Nykyisestä porukasta ei mahdu mukaan kuin ehkä Väänänen. Teuvo suunnistanee NHL:ään, ja Ruudulle sekä Ben-Amorille tämä on uran viimeinen kausi. Luultavasti myös valmennusjohto vaihtuu täysin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      117
      6319
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      379
      6125
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      5850
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3952
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2355
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2335
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      117
      1393
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1221
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      182
      1052
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      877
    Aihe