Sitähän me ollaan: 10-0 maalit viimesissä 4:ssä matsissa, 13/1 voittoa viimesistä 14:sta matsista.
Nää on faktoja, ei mielipideasioita.
Punakeltaset Stadin ykköset.
Kevyesti huonossa hapessa. Tuli duunattuu naamaan sitä sun tätä.
Stadin ykköset
8
146
Vastaukset
- 100<>
Mutta kun liigan mestaruuteen ei tzadin herruus riitä, piirinsarjahan te siellä Itä-Suomessa pelaatte
- kamalahti-hintti
Nikerit ei ole edes leningradin ykkösiä. Onneksi koko rupujengiä ei ole enää vuoden päästä. Ja mikä parasta, ei tarvitse enää kuunnella sitä banaaneita mussuttavaa itä-helsinkiläistä paskasakkia katsomossa.
- Selvännäkijä Claudia
En nyt oloe katsonut aikaisempien otteluiden tuloksia Jokerien osalta, mutta tuo 10-0 maalit ei kyllä pidä paikkansa viimeisissä neljässä ottelussa. Eilenkin tuli turpaan 3-4 Jypiltä, jonka nuoriso laittoi rannelaukauksilla veskarimme hajalle! Voihan täällä kirjoittaa, että seuraava ottelu voitetaan 100-0, mutta eihän se ole mitään faktaa tai mielipiteitä. Fiktiota ne ovat ja niiden varaan on hyvä rakentyaa ensi kausikin. Kyllä fiktioiden avulla pärjätään!
- ihan selvä ??
Oli kyse Jokerit - HIFK matseista.......
- reds
HIFK vie tällä kaudella suomen mestaruuden.
- pappa betala.....
No, sitten todellakin vie eli varastaa.
- Yhteinen nimittäjä
Mitäs täällä vielä länkytät? Liity lajitovereihesi ja ryhdy seuraamaan vaikka ringetteä. Narrit on menneen talven lumia. Mahorkka-areena kumisee tyhjyyttään joka pelissä ja tunnelma on kuin hautajaisissa. Nykyään eivät kehtaa enää edes ilmoittaa maksaneiden katsojien määrää - vaikka nehän pystyy jo sormilla laskemaan. Ensi kaudella siellä sitten haisee paska ja balalaikka soi.
- Itä-Helsinki
Niin, ensi kaudella narrit tulee näyttämään aivan erilaiselta, ja pelaa eri sarjaa. Nykyisestä porukasta ei mahdu mukaan kuin ehkä Väänänen. Teuvo suunnistanee NHL:ään, ja Ruudulle sekä Ben-Amorille tämä on uran viimeinen kausi. Luultavasti myös valmennusjohto vaihtuu täysin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 804496
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺854381Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433729Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163423Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402957Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102674En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä152653IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392003Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581718Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli951253