Tampere on upea ja tamperelaiset ovat upeita tänä päivänä.
Mutta meidän kannattaa muistaa se raskas Tampereen historia 1918.
Meidän pitää muistaa se.
Mutta meidän kannattaa muistaa se raskas Tampereen historia 1918.
Meidän pitää muistaa se.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kiitti. Säki oot kaunis.
Harvempi sitä enää muistaa. Suurin osa on kuulopuheiden ja omien opittujen mieltymystensä varassa. Se kuului siihen aikaan ja pitää ymmärtää osana euroopan laajuista kommunistien kansannousua.
Etkö usko köyhyyteen ja nälkään ? Mannerheim teurasti .
Uskon asioita ja historiaa ei kannata sekoitella. Kuten ei äidin maidossa jaettua totuutta reaalimaailmankaan totuuksiin.
Keskity hyvä lapsi tähän päivään ja oman itsesi kehittymiseen, nyt on HEI jo vuosi 2013 !!!!!!!!!!!!!
Mitä se oikeasti vaikutaa sähkölaskusi maksamiseen tai ruisleipäsi hintaan?
No tajuat eli et.........
Jos jokainen samalla energialla ja katkeruudella, ajanhukalla keskittyisi saman ajan omien asioiden/treen parantamiseen ei olisi aikaa jauhaa iänikuista jankutusta.
Ole hyvä ja katso historiassa pärjänneiden kaupunkien ja valtioiden mennyttä aikaa ja mihin ne keskittää voimavaransa.
Historian Proffa
kaikkee sontaa sitä tarttee lukea? Ne asiat jo meni! Aikoja sitten...
Luin taannoin Tuurin "Kylmien kyytimiehen". Suosittelen kaikille Tamperelaisille.