Piirisihteeri Viinikainen hailasi Hitlernaamarissa

Perussuomalaisten Pirkanmaan piirin sihteeri ja piirihallituksen jäsen, sekä valtakunnanjulkisuutta saaneen Heteropride-tapahtuman järjestäjä Jani Viinikainen on kuvattu hailaamassa hitlernaamari päässä uusnatsijoukon keskiössä. Mutta ei tietenkään vihalla vaan rakkaudella, kansallissosialismihan on rakkauden ja kaiken muun hyvän aate.

http://i.imgur.com/isNigCi.jpg

http://www.freeimage.us/image-6268_523DE9F8.jpg
47331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 47

Vanhimmat

Tää Viinikainen on taas niitä Soinin seulaan jääneitä sattumia. Aito rasisti ja hailaaja. Tuskin suvaitsee muita kuin itseään.

Soini kuitenkin hyväsydämisenä miehenä suvaitsee myös näitä viinikaisia ja heidän tuomia ääniä. Mitenkähän pitkään tuo Soinin ego jaksa pullistua ennen kuin räjähtää?

Äänestä

Heteropride-tapahtuma on jälleen yksi tapa yrittää saada äärioikeiston tavoitteita hyväksytyksi. Kun jokaisen mielipide on Soinin idioottiväittämän mukaan "oikea", nyt yritetään saada vähemmistöihin kohdistuva vaino hyväksytyksi sananvapauden nimissä. Aiemmin tänä vuonnahan persut ovat jahdanneet mm. suomenruotsalaisia.

Kun näitäkin kuvia katselee, ei voi kuin ihmetellä, mihin Soini oikein pyrkii. Haluaako hän todellakin olla tällaisen porukan aatteellinen johtaja ja loata oman puolueensa edeltäjän työn vähäosaisten puolustajana? Soinin johtamat persut hakevat kannatusta kaikkein halvimmalla tavalla kiusaamalla vähemmistöjä ja käyttäytymällä ala-arvoisesti. Vaikka näillä toilailuilla saa kannatusta, mitään kestävää ei tällaisen porukan kanssa rakenneta.

Äänestä
  • "Vaikka näillä toilailuilla saa kannatusta, mitään kestävää ei tällaisen porukan kanssa rakenneta."

    Itse asiassa SMP:n tukisäätiö, nykyinen Soinisäätiöt ry, on kestänyt historian myrskypuhureissa jo vuosikymmenet. Ja kassa sen kun paisuu euromiljoonista. Rasismilla rikastuu - sen tietää jokainen oikeistopopulistipoliitikko länsimaissa. Myös valitettavan monet muut kuten Sanoma Oy:n sionistijohto, Niklas Herlin, Kokoomus, EK, SUPO:n johto jne.

    Äänestä

  • voe voe

    Äänestä

  • Liittykää soinilaisiin, teistäkin tehdään hyödyllisiä, ahkeria, suoraselkäisiä suomalaisia
    Ja työtä pisaa, vaikka soinin kuvia ihmisten postilaatikoihin, vaalit lähestyy
    Seko cencor, sabo

    Äänestä

Lernerillä taas selitettävää.

Äänestä



  • Jörg Haider kirjoitti:

    Soini on ilmeisen pitkäjänteinen ihminen ja on nyt vihdoin päässyt alkuperäiseen tavoitteeseensa. Välivaiheet ovat olleet hämäystä. Suuri linja on selvä.

    Myös radikaalia nationalismia edustavalla äärijärjestö Suomen Sisulla, jonka hallituksessa aikoinaan istui PS:n nykyinen ääniharava Halla-aho, on ollut yli kymmenen vuotta pitkän tähtäimen ohjelma, joka nyt on Soinin myötävaikutuksella toteutumassa. Soini avasi laitaoikeistolle tien vallan käytäville. Soinin mentävä aukko suomalaisen demokratian itsepuolustuksesta vihdoin löytyi. Siitä Soini jää historiaan.

    Äänestä

"Eilen eduskuntatalolla järjestetty Hetero Pride keräsi paikalle myös joukon uusnatsihenkistä porukkaa. Sosiaalisessa mediassa levisi lauantaina illalla muun muassa kuva, jossa yksi tapahtuman aktiiveista, Jani Viinikainen poseeraa viiden natsitervehdystä tekevän miehen kanssa.

Viinikainen sanoo, että kuva oli häneltä erehdys.

– Olin väärässä paikassa väärään aikaan. En ollut hyvässä seurassa. En jaa heidän aatettaan.

Viinikainen kertoo tehneensä tapahtuman jälkeen lähtöä Tampereelle. Hän kuuluu Kangasalan perussuomalaisiin. Sitten äkkiä joku pyysi häntä yhteiskuvaan.

– Siinä oli yksi Facebook-tuttu, jota en ole koskaan aikaisemmin tavannut. Hän pyysi, että tule kuvaan. Sanoin, että voin minä kuvaan tulla, kun oltiin autolle menossa. En kokenut olevani omassa porukassa, mutta tulin kuvaan, kun pyydettiin. Itse en kuitenkaan ala käsiäni nostella.
Viinikainen kiistää olevansa natsivideossa

Netissä leviää myös video ja toinen kuva, jossa Viinikaisen näköinen mies tekee natsitervehdystä. Videolla kerrotaan, että se on kuvattu Hämeenlinnan alueen metsissä, mutta kuvausajankohdasta ei ole tietoa.

Eikö ole vähän erikoista, että videossa ja kuvassa on ulkoisesti täsmälleen sinulta näyttävä mies, jos et kerran ole ollut paikalla?

– Minä en kyllä siinä ole. En ole ollut paikalla. En tiedä, mistä tällaiset leikellyt pätkät ovat tulleet. Henkilö voi olla ihan joku muu, nykytekniikalla aivan varmasti. En voi sanoa kuin että sairasta touhua."

http://yle.fi/uutiset/hetero_priden_aktiivi_olin_vaarassa_paikassa_vaaraan_aikaan_uusnatsien_kanssa/6843451

Äänestä
  • Homo kun homo
    pääasia kun ei ole takana, metrin lähestymiskielto

    Äänestä

  • Timon tiukan seulan läpäisy edellyttää näyttöjä - eihän sitä muuten persujen piirisihteeriksi pääsisikään!

    Äänestä

mainittakoon että Hitlernaamari-Viinikainen on muiden poliittisten luottamustehtäviensä lisäksi myös Perussuomalaisten istuva kunnanvaltuutettu.

Äänestä
  • hakaristi, punalippu kokoomus ja vapaamuurari samaa sontaa.
    Asunto, leipää, lämpöä ja työtä-puolue
    soini tai Sipilä

    Katainen-Urpilainen kolmas valtakunta- tuhon tietä kuljen

    Äänestä

  • Vasemmalla kaasutetaan oikealla tapetaan nälkään Keskellä on turvassa

    Äänestä

persuorhiit,nyt rohkeasti esille natsikaapeista

Äänestä
  • Liity greenpiisiin tai homoihin olet parhaiten pramilla ja hyödyksi

    Äänestä

Kommarirunkkujen kommarius ja leninismistalinimin valheet sallitaan, mutta hassuttelu tervehenkisesti tervehtien mukamas "sopimatonta"

Seppo Lehto

Äänestä
  • Mitäs se Sepi taas ripuloi.

    Äänestä

"Hitlernaamari on oiva poikarakkauden tunnus. Seuraan sellaista Hommaa aina pilke silmäkulmassa. Olenhan itsekin vitsikäs."

isä timo

Äänestä

Natsikuvissa esiintynyt mies sai kenkää

"Ei mikään vitsi"


Maanantai 23.9.2013 klo 09.11

Hetero Pride -tapahtumaa järjestämässä ollut Jani Viinikainen on erotettu Kangasalan perussuomalaisten valtuustoryhmästä.


http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013092317520813_uu.shtml

Äänestä
  • Näin persut kohtelee omiaan.

    Äänestä

  • Kyllä saa Jani maksaa sukupuolisen suuntautumisensa tunnustamisesta kovat oppirahat. Eihän persujen joukossa voi paljastaa olevansa umpihetero...

    Äänestä

Poliisinkönsikkäät eivät saaneet minkäänlaisia fiboja persupoikain Hitlernaamareista? Tämä lienee ollut kova takaisku Soinin uusnatseille?

Äänestä
  • Ei uskaltaneet kääntää selkäänsä Homo-pride ihmisille, jos toiselle pyllistää, tulee pian fiboja

    Äänestä

  • Vaara vaanii kirjoitti:

    Ei uskaltaneet kääntää selkäänsä Homo-pride ihmisille, jos toiselle pyllistää, tulee pian fiboja

    ............

    Äänestä

Tuskin ne ainakaan sisulaiselta puoluesihteeriltä kysyi. Pirkko-tätillä voi nuttura olla sen verran tiukalla, että on antanut luvan antaa kenkää.

Timppa nyt ei ainakaan anna jytkyn valua tällä tavalla pois laarista.

Äänestä
  • Niin siis jytkyhän yleensä sijoitetaan wc-altaaseen, mutta Soinille jytky on tärkeä, etenkin iso jytky.

    Äänestä

  • Tää on mun puolue kirjoitti:

    Niin siis jytkyhän yleensä sijoitetaan wc-altaaseen, mutta Soinille jytky on tärkeä, etenkin iso jytky.

    Mahtaa sinulla olla jännä vessa. Minulla on wc-pytty ja käsienpesuallas eli lavuaari. Et kai ole erehtynyt vessasi välineistön käyttötarkoituksesta, jolloin pökäleet menee lavuaariin ja kädet pestään pöntössä ?

    Äänestä

  • persuhuuhilot kirjoitti:

    Mahtaa sinulla olla jännä vessa. Minulla on wc-pytty ja käsienpesuallas eli lavuaari. Et kai ole erehtynyt vessasi välineistön käyttötarkoituksesta, jolloin pökäleet menee lavuaariin ja kädet pestään pöntössä ?

    Älkää olko niin hermona, kerrankos sitä hallitus tyrii ja kaatuu
    Kokkomukselle ja sossulle se on tuttu juttu jo edellisen laman järjestelyistä
    kuntataloudetkin romahtaneet noitten yhteistyöllä
    Rahanlainaamon tutut kasvot

    Äänestä

Persujen jytkyt ovat jo niin levällään joka paikassa, etteivät soinistit viitsi kulkeakaan enää muuten kuin Hitlernaamari päässä?

Äänestä
  • Tuo edellinen on pelkkää panettelua ja homosaatiota. Maatalouden kriisistä johtuen perussuomalaiset ovat kiinnittäneet huomiota munan tuottajien asemaan ja päättäneet auttaa omalla munailullaan tilannetta minkä kerkiävät. Eli kaikki on kansan parhaaksi !!!

    Äänestä

  • mikä munakas kirjoitti:

    Tuo edellinen on pelkkää panettelua ja homosaatiota. Maatalouden kriisistä johtuen perussuomalaiset ovat kiinnittäneet huomiota munan tuottajien asemaan ja päättäneet auttaa omalla munailullaan tilannetta minkä kerkiävät. Eli kaikki on kansan parhaaksi !!!

    Kataisella on menossa masennus ja Urpilaisella uusi Kreikka-paketti tuottaa pientä paniikkia, kannattajat panikoivat
    Nyt alkaa kuntasossujen ja kokoomusinsinöörien ulosajopäivät kunnista, joihin loisineet, eikä hätäjarrua löydy
    'Äänet Sipilälle keskustaan tai Soinille niin suunta muuttuu.

    Äänestä

voi voi se päivä kun 1000 suomal.sai lähtöpassit..Oras Tynyynen puki sateenkaari solmion päälle ja mitä teki vasureiden ministeri.. heilutti sateenkaari lippua venäjällä.
Kukaan ei ollut huolissaan sinäkään päivänä TYÖTTÖMYYDESTÄ... !!!
Homoudesta oltiin!!tuleeko se onni leipä jos alkas homoski ????kokeillaanko kaikki????ajatellaan edes... julkihomoksi aletaanko???

Miettikääpäs että oikealla itä...on hyvä maa siellä on ne oikeat arvot.Ei uskontokaan suvaitse kaikkea!! siks moni eroaa kirkosta. Olemme vanhoillisuskovaisia!suurinosa.On uskomatonta että kun joku ps tekee jotain siitä tehdään iso juttu.Mutta muista ei... Minä lähetän kiitoksen jyrkille kiitos tästä nälänhädästä kurjuudesta työttömyydestä ja kiitos Jumala sinua siunatkoon viimeisenä elämäsi päivänä.Minulle ei kokoomuksen arvot vaan aukea.Eikä sdp..vasureiden ei vihreidenkään ei rkpnkään.. Työväen puolueet kuolevat kun ei oo työtäkään mitä tehdä! Suomi on kehitysmaa minusta..missään ei mitään muuta kuin pakolaisia ja rikkaita sosiaalituillaan. Köyhä kuolee kuulkaa nälkään 400eurolla.Perustoimeentulo jokaiselle meille jotka saa vaan pelkän tyttömyysturvan koittakaa elää 400ella maksaa kulut ja muu ..säästetään terveydenhoidossa.Kaikessa... Ps on paras puolue ..pitää sanansa ja rehellisin!Erotaan eusta ! koska se ja sama tässä taloustilanteessa ollaanko missään liitoissa. En kommentoi Jani Viinikaista mitenkään hänelläkin oikeus olla oma ihtensä kun on Paavolla ja OrasTynkylläkin! ..

Äänestä
  • Joo. PS:ään voi aina luottaa. Kun se on vahvasti liikkeellä, niin munausten määrä on uskomaton ja köyhäkin saa halvalla munaa pöytään.

    Äänestä

  • mummi bear tietää kirjoitti:

    Joo. PS:ään voi aina luottaa. Kun se on vahvasti liikkeellä, niin munausten määrä on uskomaton ja köyhäkin saa halvalla munaa pöytään.

    ei mitään munia ei ne oo ees suomalaisia..afrikasta..Syyriasta afganistanista.Niis paljon salmonellaa,listeriaa ja hepatiittiä erityisesti..sainkin semmosen jo kesällä vähän nauratti ne oireet meinas köyhä delata ja kolesterolipommeja .Mie haluun katasen ja jutan työväen puolueesta.. samaan pöytään syömään mun ruisreikäleivän se syö muut ja miulle jää vaan reikä.Työväkeä meillä ei kohta okkaan eli jutta saa potkutko ? ja paavo??voisko uusi työ sateenkaarilippujen heilutus. Kisoissa meillä ja ulkomailla. Mistä saa ostettua niitä lippuja muuten tarttettas ???? kukahan alaks valmistaa olis markkinarako ? 5-7e kpl.

    Äänestä

Persuhuuhilo ihmetteli, kun hänen persukaverinsa piti m..sta kiinni, pörisi ja käveli. Huuhilo kysyi kaveriltaan; Mitä sinä oikein teet? -Mä ajan just Ferrarilla! Sitten toinenkin persuhuuhilo otti vaihdekepistään kiinni, alkoi pöristä ja ryntäillä hihkaisten: Mä ajan nyt Porschella! -Vähän ajan kuluttua molempien "autoista" valui öljyt tielle ja pörinä loppui siihen.....

Äänestä

Kylläpä täällä on tyhmiä kommentteja ja soopaa kirjoittelevia "asiantuntijoita".

Äänestä
  • Eipäs kun hiiloja
    Vitsit a la älymystä

    Äänestä

No keksihän ne sosialismin perusaatteet , ei voi muuta kun ihmetellä
Rytmikkään marssin ja pakkopullan

Äänestä

Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Waffen-pSS kirjoitti:

Perussuomalaisten Pirkanmaan piirin sihteeri ja piirihallituksen jäsen, sekä valtakunnanjulkisuutta saaneen Heteropride-tapahtuman järjestäjä Jani Viinikainen on kuvattu hailaamassa hitlernaamari päässä uusnatsijoukon keskiössä. Mutta ei tietenkään vihalla vaan rakkaudella, kansallissosialismihan on rakkauden ja kaiken muun hyvän aate.

http://i.imgur.com/isNigCi.jpg

http://www.freeimage.us/image-6268_523DE9F8.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu