leikkaaja Paavo aika ketku

Eilen tuli teemalta ohjelma:neljästie! Selviää ketkupaavon leikkaukset ja köyhien sorto!
1189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Miten se Paavo mahtoi saada meidät suomalaiset koukkuunsa?
Olen demokraatti, mutta vähän tiesin Paavosta ennen internettiä. Vasta siellä luin Uutisista sitä ja tätä mitä paperilehdet eivät julkaisseet otsikoilla.

Kuin näin miehen hymyillen ottavan vastaan mitalin ja rahaa suomenruotsalaisilta, silloin sanoiduin irti puolueesta.
Paavo on usein senjälkeen kertonut että pakkoruotsin kannattaminen hänelle on missio.

Äänestä
  • Taitaa se Paavon rakkaus ruotsin kieleen ja ruotsalaisuuteen olla hyvinkin vahvasti rahalla ostettua "tykkäämistä". Tämä kannattaa aina muistaa, kun Lipposen lausuntoja kuulette.

    Äänestä

  • Raha ja rakkaus kirjoitti:

    Taitaa se Paavon rakkaus ruotsin kieleen ja ruotsalaisuuteen olla hyvinkin vahvasti rahalla ostettua "tykkäämistä". Tämä kannattaa aina muistaa, kun Lipposen lausuntoja kuulette.

    Paavolle maistuu raha, verottoman hurisäätiönkin!

    Äänestä

Paavo on täydellinen poliittinen eläin. Nuoruudessa panostettiin Neuvostoliittoon ja DDR:ään. Kun se laiva ajoi karille uusi syli löytyi kapitalismista. Se onkin ollut taloudellisesti kannattavaa.

Äänestä

Niitä voi Paavo miettiä "nahkurin orsilla"!

Äänestä

Paavo on aamu-tv:ssä huomenna keskustelemassa pakkoruotsista. Toivottavasti toimittaja osaa kysyä myös jatkokysymyksiä eikä tyydy johonkin historiaan ja tunteisiin vetoavaan vastaukseen.
Olisi mukava nähdä kun alkaisi niska punertua ja leukapielet kiristyä.

Äänestä
  • Tuleeko yleltä vai MTV.ltä? Pitää katsoa ehdottomasti.

    Äänestä

  • ------------ kirjoitti:

    Tuleeko yleltä vai MTV.ltä? Pitää katsoa ehdottomasti.

    Ylen ohjelmaa on. Harmi kun siellä ei ole kukaan pakkoruotsin puolustaja mukana.
    Voi tosin olla että paavo ei moiseen keskusteluun osallistuisi. On Paavolle paljon helpompaa"keskustella" kun ei tarvitse välittää muiden puheista.

    Äänestä

  • 53453535 kirjoitti:

    Ylen ohjelmaa on. Harmi kun siellä ei ole kukaan pakkoruotsin puolustaja mukana.
    Voi tosin olla että paavo ei moiseen keskusteluun osallistuisi. On Paavolle paljon helpompaa"keskustella" kun ei tarvitse välittää muiden puheista.

    Demari paavo on ainoa tosi tosi porvari

    Äänestä

  • sdfghjklöä'4 kirjoitti:

    Demari paavo on ainoa tosi tosi porvari

    Leikkasi köyhien etuja ja pysyvästi!

    Äänestä

Svekko ei ole fennon ystävä. Sen takia Paavi lippanen muistuttaa että on svekko.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sai ansionsa mukaan! kirjoitti:

Eilen tuli teemalta ohjelma:neljästie! Selviää ketkupaavon leikkaukset ja köyhien sorto!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu