Mikä on sun paras häkki?
Montako rottaa siellä asustaa?
Paras häkki ja miksi?
6
199
Vastaukset
Mulla on ferplast jenny kanihäkki, ihan kiva yhdistelmä: saa suihkuun, ja kuitenkin ihan kivasti tilaa. Neljä tyttöä, jotka saa olla vapaana päivät. Ton lisäks onkin vaan dunia & kanihäkkejä :D
Vähän kyllä unelmoisin Critter Nationista...- geh
Kolmessa Critter Nation Doublessa asuu yhteensä joku 15 rottaa kolmessa eri laumassa. :) CND on kaikkein paras häkki mitä olen ikinä kokeillut.
- Ahdistusahdasta
Kuullostaa hienolta! Näin yhdessä kodissa CND:n jossa asui 13 rottaa kahteen laumaan jaettuna siis YHDESSÄ tollasessa kahden kerroksen häkissä ?! Eikö se mee jo rääkkäyksen puolelle ?
En vaan tiedä miten puuttua asiaan...:( - Sedä
Ahdistusahdasta kirjoitti:
Kuullostaa hienolta! Näin yhdessä kodissa CND:n jossa asui 13 rottaa kahteen laumaan jaettuna siis YHDESSÄ tollasessa kahden kerroksen häkissä ?! Eikö se mee jo rääkkäyksen puolelle ?
En vaan tiedä miten puuttua asiaan...:(Ahtaaks menee kyllä joo :/ Kannattaa varmaan vaan rohkeasti kysyä, eikö se heistä vaikuta ahtaalta, tai jotain vastaavaa :) En tiedä paljon ko. tilassa eläinsuojelulain mukaan saisi pitää, väljempiin oloihin ei periatteessa pysty puuttumaan, vaikka lain minimikoot onkin ihan naurettavan pienet... Mut aina kannattaa ehdottaa lisää häkkitilaa, tuskinpa siitä haittaakaan on!
Sun kannattaa hienovaraisesti vihjata josko olis kiva kun rotat sais enemmän tilaa, niillä vois olla enemmän touhua riehua =)
- suski87.
Meillä on ehtinyt aika monta erilaista häkkiä olla, mutta ehdoton lempparini on silti CritterNation Double. Tällähetkellä meillä on niitä käytössä kaksi, jotka on yhdistetty yhdeksi häkiksi kahdeksalle likalle. Kuva häkistä löytyy blogistani: http://rotakasta.blogspot.fi/p/likkojen-linna-ja-rottahakkigalleriaa.html Parhaita puolia häkissä on mielestäni helppo siivottavuus, pakovarmuus sekä muokattavuus; meilläkin häkki on ollut välillä käytössä isompana ja välillä pienempänä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä3211616Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san304551Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa624200Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1523521Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie2432773Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1382499Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh2181968Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.3771375- 871371
Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta201007