Paras häkki ja miksi?

Mikä on sun paras häkki?
Montako rottaa siellä asustaa?
6217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mulla on ferplast jenny kanihäkki, ihan kiva yhdistelmä: saa suihkuun, ja kuitenkin ihan kivasti tilaa. Neljä tyttöä, jotka saa olla vapaana päivät. Ton lisäks onkin vaan dunia & kanihäkkejä :D

Vähän kyllä unelmoisin Critter Nationista...

Äänestä

Kolmessa Critter Nation Doublessa asuu yhteensä joku 15 rottaa kolmessa eri laumassa. :) CND on kaikkein paras häkki mitä olen ikinä kokeillut.

Äänestä
  • Kuullostaa hienolta! Näin yhdessä kodissa CND:n jossa asui 13 rottaa kahteen laumaan jaettuna siis YHDESSÄ tollasessa kahden kerroksen häkissä ?! Eikö se mee jo rääkkäyksen puolelle ?
    En vaan tiedä miten puuttua asiaan...:(

    Äänestä

  • Ahdistusahdasta kirjoitti:

    Kuullostaa hienolta! Näin yhdessä kodissa CND:n jossa asui 13 rottaa kahteen laumaan jaettuna siis YHDESSÄ tollasessa kahden kerroksen häkissä ?! Eikö se mee jo rääkkäyksen puolelle ?
    En vaan tiedä miten puuttua asiaan...:(

    Ahtaaks menee kyllä joo :/ Kannattaa varmaan vaan rohkeasti kysyä, eikö se heistä vaikuta ahtaalta, tai jotain vastaavaa :) En tiedä paljon ko. tilassa eläinsuojelulain mukaan saisi pitää, väljempiin oloihin ei periatteessa pysty puuttumaan, vaikka lain minimikoot onkin ihan naurettavan pienet... Mut aina kannattaa ehdottaa lisää häkkitilaa, tuskinpa siitä haittaakaan on!

    Äänestä

Sun kannattaa hienovaraisesti vihjata josko olis kiva kun rotat sais enemmän tilaa, niillä vois olla enemmän touhua riehua =)

Äänestä

Meillä on ehtinyt aika monta erilaista häkkiä olla, mutta ehdoton lempparini on silti CritterNation Double. Tällähetkellä meillä on niitä käytössä kaksi, jotka on yhdistetty yhdeksi häkiksi kahdeksalle likalle. Kuva häkistä löytyy blogistani: http://rotakasta.blogspot.fi/p/likkojen-linna-ja-rottahakkigalleriaa.html Parhaita puolia häkissä on mielestäni helppo siivottavuus, pakovarmuus sekä muokattavuus; meilläkin häkki on ollut välillä käytössä isompana ja välillä pienempänä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Shokkirotta kirjoitti:

Mikä on sun paras häkki?
Montako rottaa siellä asustaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu