Mikä on sun paras häkki?
Montako rottaa siellä asustaa?
Paras häkki ja miksi?
6
175
Vastaukset
Mulla on ferplast jenny kanihäkki, ihan kiva yhdistelmä: saa suihkuun, ja kuitenkin ihan kivasti tilaa. Neljä tyttöä, jotka saa olla vapaana päivät. Ton lisäks onkin vaan dunia & kanihäkkejä :D
Vähän kyllä unelmoisin Critter Nationista...- geh
Kolmessa Critter Nation Doublessa asuu yhteensä joku 15 rottaa kolmessa eri laumassa. :) CND on kaikkein paras häkki mitä olen ikinä kokeillut.
- Ahdistusahdasta
Kuullostaa hienolta! Näin yhdessä kodissa CND:n jossa asui 13 rottaa kahteen laumaan jaettuna siis YHDESSÄ tollasessa kahden kerroksen häkissä ?! Eikö se mee jo rääkkäyksen puolelle ?
En vaan tiedä miten puuttua asiaan...:( - Sedä
Ahdistusahdasta kirjoitti:
Kuullostaa hienolta! Näin yhdessä kodissa CND:n jossa asui 13 rottaa kahteen laumaan jaettuna siis YHDESSÄ tollasessa kahden kerroksen häkissä ?! Eikö se mee jo rääkkäyksen puolelle ?
En vaan tiedä miten puuttua asiaan...:(Ahtaaks menee kyllä joo :/ Kannattaa varmaan vaan rohkeasti kysyä, eikö se heistä vaikuta ahtaalta, tai jotain vastaavaa :) En tiedä paljon ko. tilassa eläinsuojelulain mukaan saisi pitää, väljempiin oloihin ei periatteessa pysty puuttumaan, vaikka lain minimikoot onkin ihan naurettavan pienet... Mut aina kannattaa ehdottaa lisää häkkitilaa, tuskinpa siitä haittaakaan on!
Sun kannattaa hienovaraisesti vihjata josko olis kiva kun rotat sais enemmän tilaa, niillä vois olla enemmän touhua riehua =)
- suski87.
Meillä on ehtinyt aika monta erilaista häkkiä olla, mutta ehdoton lempparini on silti CritterNation Double. Tällähetkellä meillä on niitä käytössä kaksi, jotka on yhdistetty yhdeksi häkiksi kahdeksalle likalle. Kuva häkistä löytyy blogistani: http://rotakasta.blogspot.fi/p/likkojen-linna-ja-rottahakkigalleriaa.html Parhaita puolia häkissä on mielestäni helppo siivottavuus, pakovarmuus sekä muokattavuus; meilläkin häkki on ollut välillä käytössä isompana ja välillä pienempänä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2666639SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p795258Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.1024193SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2703649Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat633404Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1463159Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2422775Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2752101SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden451623Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo491505