Vieläkö joku laputtaa

Ja vieläkö niitä joku maksaa? Oon ollu kirjekaveria vailla ja sinnikkäästä yrittämisestä huolimatta en ole päässyt minkään yksityisoikeudellisen parkkifirman suorittamaan esitutkintaan pysäköintirikoksesta.

Onko nyt käynyt niin että laputtaminen on loppunut? Missä voisi vielä saada valvontamaksun?
260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos laputtaminen loppunut, parkkiyhtiän tulisi korjata roskaavat oman firman kyltit pois pilaamasta maisemaa ja samalla viestien asukkaille kyttäilystä.

Yksityiset parkkifirmat olivat todella epäonnistunut yritys, jossa luuserit, veroja kiertävät paremmasta elämästä haaveilevat leasing-autoilijat selaavat työkkärin sivuja.

Luusereille ei tosin kunniallisia hommia löydy, vaikka haave olisi seriffin tähdestä ja esitutkinnoista.

Äänestä

Paawo laputtaa seriffin tähti Tiimarista ostettuna ja haaveilee esitutkintaoikeuksista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Keijo Esinahkatutkinta kirjoitti:

Ja vieläkö niitä joku maksaa? Oon ollu kirjekaveria vailla ja sinnikkäästä yrittämisestä huolimatta en ole päässyt minkään yksityisoikeudellisen parkkifirman suorittamaan esitutkintaan pysäköintirikoksesta.

Onko nyt käynyt niin että laputtaminen on loppunut? Missä voisi vielä saada valvontamaksun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu